Hangi Gerçekler

Hangi Tanrı?

Satılık Hayaller

Adamın bir caddede yürürken bir dükkan dikkatini çekmiş. Camekanının önüne gelip bakmış. Vitrinde boy boy içleri boş kavanozlardan başka bir şey görememiş. Dükkanın içindeki raflara göz atmış, orada da gördüğü sadece bomboş kavanozlar.  Merak edip içeri girmiş ve demiş ki: Pardon siz burada sadece içleri  boş kavanoz mu satıyorsunuz?

Satıcı gülümseyerek cevaplamış:Hayır , onların içleri boş değil, hayaller var içlerinde.

Adam hayretler içinde şaşakalmış ve ‘’ Nasıl yani şimdi siz hayal mi sattığınızı söylüyorsunuz’’ demiş ve  parmağıyla ufak bir boş kavanozu gösterip şimdi bunun içinde hayal mi var demiş..

Satıcı karşılık vermiş:Evet, beyefendi ama o en az giden hayaldir, Ateist olma hayalidir o, bedeli de çok düşüktür.Bakın bu mutlu olma hayali, şurada ki dünya gezisine çıkma hayali, şu orta boy olan ise yıldız olma hayali.

Bunlar gerçekleşiyor mu cidden diye sormuş adam..

Evet ama sadece zihinlerinde yaşıyor insanlar ve gerçek zannediyorlar bu yaşadıklarını..

Kaç para peki bunlar diye heyecanla sormuş adam.

Satıcı demiş ki ’’Para geçmez burada, hayallerin bir bedeli vardır, oda ömrünüzden belirli bir süre alıyoruz. Mesela güzel bir kadınla evli olma hayali için bir senenizi, zengin bir iş adamı olma hayaliniz için 2 senenizi bedel olarak vermeniz gerekir.’’

Adam donup kalmış, kendine gelince de :‘’Olur mu hiç böyle şey, çok saçma bu’’ diyince satıcı şöyle bir cevap vermiş: Satmadığımız tek bir hayal var oda cennete gitme hayali….Dünya üzerinde bu kadar çok insanın bu hayal için hayatlarının tamamını verdiklerini düşünürseniz, bizim hayallerimizin bedeli oldukça makuldür beyefendi. Zaten bizde bedeli çok ağır olduğu için cennet hayali satmıyoruz. O kadar acımasız değiliz efendim…

31 Yanıt to “Satılık Hayaller”

 1. gülay said

  Senin hayalinde kesin cehennemdir. Biz hiç boş kavonoz satan dükkan görmedik. Ama senin gibi boş beyinli birini gördük şimdi. Ateistsen ateist ol kardeşim. Bırak insanların inancıyla oynama. Cenneti zaten sen hayalinde görürsün…..

 2. islamiyetgercekleri said

  Sizin hayaliniz içi sapıklıklarla dolu bir cennet. Hiç sordun mu kendi kendine memeleri yeni tomurcuklanmış Hurilerin o memeleri ne işe yarayacak ki Kuran ballandıra ballandıra anlatıyor? Memeler bebekler beslensin diyedir. Cennette çocuk mu doğuracak Huriler?

  Gılmanlar(oğlanlar hemde ak süt tenli) içki sunacaklarmış. Bir sürü cini manyağın doluştuğu bir cennet. Yok sağol ben ağızlarında sular akan manyaklarla aynı yerde olmayayım. Baksana oğlan, huri hepsi seks için…

 3. gülay said

  İslamiyet dini seksten ibaret olsaydı müslümanların hepsi dünya hayatında da zina yapardı. Bizim dinimizde zina yapmak günahtır. Eğer dediğiniz gibi sapıklık olsaydı dünya hayatındada olurdu. Gaybın ve hazırın alimi yüce Allahtır. Kuranda ne demek istendiğini siz anlamamışsınız.Bence siz iyi bir araştırın.Kaldı ki biz cennetden önce Allahın rahmetini ümit ediyoruz ve aynı zamanda peygamberimizin şefaatini. Yüce rabbim o gül yüzlü peygamberimizin yüzünü görmemizden bizi mahrum etmez inşallah.Amin

 4. Ayşe said

  İslamiyet dünyası seksi çok eşlilikle meşrulaştırıp zina olmaktan çıkartmışlardır. Aynı zamanda muta evliliği ile sapkınlıklarını helal kılmışlardır. Ne demek 4 hanım alacaksın ama zina olmayacak. Ne demek imam nikahı kıyacaksın sonrada boşol diyerek başından savacaksın.. Bu erkek egemenliğinin zaferidir. Bu apaçık bir sapıklıktır.

  Ahzab 37 ve ahzab 50 sapıklığın belgeleeridir. Hiç kimse aksini iddia edemez. İnsanları doğru yola ileteceğini söyleyen bir kitap iyi ahlak timsali olacak bir peygamberin cinsel hayatını genişletip ona kadın sağlamaktadır.

  Cennette hurilerin memelerinden bahseder, 80 tane huri vereceğini müjdeler. Ak tenli oğlanlar(gılmanlar) ellerinde tepsilerle dolaşıp içki sunar. Bu nedir? 1001 gece masallarındaki harem eğlenceleri gibi.

 5. gülay said

  Size pes doğrusu başka diyecek birşey bulamıyorum.Dünyada bu kadar müslüman var ve müslümanlara bu kadar hakaret etme hakkını nerden alıyorsunuz size şaşıyorum doğrusu.Bizim dinimiz sapıklık dini değil kurtuluş dinidir.Ben bir müslüman olarak budiste, hristiyana ve yahudiye saygı duyuyorum.Sizide saygıya davet ediyorum….

  • fingolif said

   Ben bilimin önünde duran, insanlığın gelişimini baltalayan ve yarınlarda torunlarımın yaşayacağı bu dünyayı mahveden kimselere saygı duymam.

 6. islamiyetgercekleri said

  Bu hakaret değildir tesbittir. Dünyada 1 milyar ineği kutsal sayan Hindu var. Ne fark ediyor bir o kadar Müslüman oplmasında. İneğe laf etsem sizin verdiğiniz tepkiyi verecek 1 milyar insan var. İslam insanların hayatını köreltir. Bu mu doğru..

  1 erkek 2 kadına eşittir.
  1 erkek 4 kadın alabilir.
  Boşanma hakkı sadece erkeğindir.
  Erkeğe cennette ak tenli huriler verilecek(Ne için acaba?) Kadın cennette ne alacak?
  Cihad için adam öldüren cennete gider..
  Akraban olsa bile müşrüklere acıma…
  Savaşta elde edilen kadınlarla seks helaldir.
  Evlatlığının karısını bir peygambere ayarlayan bir Tanrı…
  9 yaşında bir çocukla evlenen bir Peygamber.
  Mirasta kız çocuğu erkekten az alır..
  Mehirlerini verdiğin kadınlar helaldir

  Baksana her şey seks üzerine…
  Tanrının işi bitmiş erkeklere egemenlik sağlama peşinde. Tabi normal Kuranda Tanrı (Huve) erkektir.. Erkekleri kayırması normaldir.

 7. gülay said

  Burdan tüm müslüman kardeşlerime sesleniyorum.STV’de yağmurdan sonra adlı bir dizi var. Bu diziyi ve buna benzer diziyi seyrettiğinizde ülkemiz ve dinimiz için ne tür oyunlar oynandığını görebilirsiniz. Lütfen bu tür insanların bizleri ve gençlerimizi kandırmalarına izin vermeyelim. Bir müslüman ve Türk olarak bu tür şeylere meydan vermeyelim.

 8. islamiyetgercekleri said

  Yağmur altında iyi hayal satan bir dizidir. Sizi uyutuyorlar farkında değilsiniz. Uyuyun ki kapitalist sistem sizi sömürsün. Uyuyun ki üretmeyin, tüketin. İslam Arap dinidir ve Türk e yakışmaz. Türk İslamdan önce kadını erkeğe eş tutardı. Sübyan kızlarla, akrabalarla evlenmezdi.

  Bak ne diyor…
  “7- Böylece biz sana Arapça bir Kur’ân indirdik ki, şehirlerin anası (olan Mekke) halkını ve etrafındakileri uyarasın ve hakkında hiç şüphe olmayan kıyamet gününün dehşetinden onları korkutasın. Bir grup cennettedir, bir grup da cehennemdedir.” (42:7)

  Neymiş Mekke halkını uyarmak için arapça inmiş. Sen Mekkeli misin? Arap mısın?

 9. gülay said

  İslamiyet tüm insanlara gelmiştir. Arada bir siz inanmıyorsunuz diye bütün insanlar inanmayacak diye birşey yok.Çok şükür Türk halkı olarak İslamiyeti kabul etmişiz.En mantıklı din. Herkes inancında özgürdür. Ama saygı duyması koşuluyla. Bizim dinimizde zorlama yoktur ama bütün insanlara açıktır. Neden Arap, türk diye ırk ayrımlığı yapıyorsunuz.Rus mu olalım? Daha düne kadar bir çok insanı öldüren vahşet yapan onlar değilmiydi? Müslümanları vahşet yapanlar gibi gösteriyorsunuz ama diğer ırktan olan insanların yaptığı vahşetten hiç bahsetmiyorsunuz. Bugün İsveç gibi bir refah ülkesinin bile dünyanın en fazla silah satan ülkesi olduğunu biliyormusunuz? Refahını silah satarak elde ediyor? Bunları çok iyi araştırın lütfen.Sadece müslümanları hedef almayın.Ben bir uluslararası ilişkiler uzmanıyım.Dünyada neler döndüğünü çok şükür biliyorum.

  • fingolif said

   Herkesşn kendi dini en mantıklısıdır.

   “Müslümanlık çok mantıklı hemde hak dini ama ben hristiyan olarak kalıyım” diyen bir adam gördün mü?

   Hindistanda çivilerin üstünde oturan adamada sorsan en mantıklısı onun yaptığıdır.

 10. islamiyetgercekleri said

  Bak Tanrı nasıl hayal satıyor Kuranda..

  Tevbe 111 Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, katliam yapmak üzere, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda öldürürler, ölürler. (Bu), Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da Allah üzerine hak bir vaaddir. Allah’tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır! O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alış verişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır..

  O ayet ne demek anlamıyor musun?
  Benim yolumda öldürürsen cennete gidersin demek.
  Bu, senin birine: şu adamı öldürürsen sana para vereceğim demenle aynı.
  (varsa)Allah, müminleri kiralık katil gibi kullanıyor.

  Daha ne olsun?

 11. gülay said

  Bush’damı Kurandan görerek savaş edip birçok insanı öldürdü. Hapishanedeki adamları çıkarıp paralı asker yapıp savaş esnasında bir çok kadına tecavüz edip, çocukları öldüren müslümanlarmıydı acaba? Neden İslamiyet gibi büyük bir dine saldırıyorsunuz.Siz istesenizde, istemesenizde müslümanlar kıyamete kadar olacak.Buna kendinizi alıştırsanız iyi olur.

 12. islamiyetgercekleri said

  Bir zamanlar Zeus içinde sonsuza kadar olacak deniyordu. İştar içinde siz ne diyorsanız aynıları deniyordu. Artık cehalet bitti. İnternet var gerçekleri insanlar göreb iliyorlar.

  Daha önce gerçekleri söyleyenler kurşunlarla susturuldu. Artık susmak YOK. Kurşunlarınız asla gerçekleri susturamayacaktır. İslamda, Hırıstiyanlıkta diğer dinler gibi tarihe gömülecektir.

 13. islamiyetgercekleri said

  Bu arada siz benim cevaplarımla ilgili hiç bir yorum yapmıyorsunuz. Suratınıza bir tokat gibi patlıyor gerçekler.. Zor tabi bunu yorumlamak…

  Bak Tanrı nasıl hayal satıyor Kuranda..

  Tevbe 111 Allah müminlerden, mallarını ve canlarını, katliam yapmak üzere, kendilerine (verilecek) cennet karşılığında satın almıştır. Çünkü onlar Allah yolunda öldürürler, ölürler. (Bu), Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da Allah üzerine hak bir vaaddir. Allah’tan daha çok sözünü yerine getiren kim vardır! O halde O’nunla yapmış olduğunuz bu alış verişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır..

  O ayet ne demek anlamıyor musun?
  Benim yolumda öldürürsen cennete gidersin demek.
  Bu, senin birine: şu adamı öldürürsen sana para vereceğim demenle aynı.
  (varsa)Allah, müminleri kiralık katil gibi kullanıyor.

  Daha ne olsun?

 14. gülay said

  Size cevap vermemem sizin yazdıklarınızdan değil beyfendi. Bu aralar çok meşgulüm. Ayrıca sizin yukarıda yazdığınız ayetler müşriklerin işkenceleri sonucu savaş zamanında gelmiştir. Herkes kendini savunur tabi doğal olarak. Ona kalırsanız İslamiyetde bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Ben bir müslüman olarak ayet yorumlayamam. Siz nasıl böyle birşeye kalkışıyorsunuz anlamıyorum. Herkes dilediğine inanır. Siz niye derdine düştünüz İslamiyetin. Bunu duymak sizi üzsede İslamiyet ebediyyen süreck. Zeus bir insandı tanrı değil. Biz bir insana tapmayız. Evrenleri yaratan sonsuz kudret sahibi Allaha inanırız. İnternet dediğinizle hemen Allahımı inkar edelim. O nimetler vermeseydi yoktan nasıl var edecektik.Cevabı bekliyorum. Yoktan nasıl var edebiliriz. Kendi kendimize nasıl meydana gelebiliriz.

  • fingolif said

   Eğer bu hak dini olsaydı, herkes yorumlayabilirdi.

   Siz demiyor musunuz apaçıktır, evrenseldir diye.

   sonrada kalkıp “ben yorumlayamam” diyorsunuz.

   Tanrınız ayrı bir çekişkide, siz ayrı bir çekişkidesiniz.

 15. islamiyetgercekleri said

  Zaten şu ana kadar bana lanet etmekten ve kel alaka konularda yazmankatn başka bir şey yapmış değilsiniz. Konu başlıklarına ait tek bir cevabınız yok.

  Size bir soru eğer hiç yoktan insan nasıl var olabilir diyorsanız aynı soruyu Allah için sormanız gereklidir.

  Bu arada Zeus insan değildir. Zeus sizin Allahınız gibidir. Sadece inançtır. İnsanlar onu insan gibi düşünmüşlerdir. Hani siz Allah ın Tahtının arşta olduğunu düşünmeniz gibi.. Arada fark yok.

 16. gülay said

  Ben size hiç bir zaman lanet okumadım.İlk okuduğum zaman şok oldum. Bir insan olarak tepki verdim. Sizin konularınızda kayda değer birşey göremiyorumki. Size daha ne açıklaması yapayım. Allahın gücü sınırsızdır. Allah insanlara sınırlı güç vermiştir. Bizim gözümüzün görmediği varlıklar vardır. Allahın varlığını tartışarak kendine zulmeden bir kul olmak istemem açıkçası.

 17. islamiyetgercekleri said

  Gülay Hanım bunlar sizin sözlerinizden bazıları..

  Dağlar senin üzerine çökerde bizde senin gibi adamdan kurtuluruz inşallah.
  Sizin gibi ahmaklar inandıktan sonra…
  şeytan adam
  Yazıklar olsun sana
  satanist adam
  Kendi kendine böğürür durursun
  Sizler nasıl olsa cehennemde bağıranlar olacaksınız……

  Tıpkı Kuran stili lanet etmişsiniz..

 18. gülay said

  Sayın Yazar siz Allaha ”Godoş” derseniz, Peygamberimize şehvet düşkünü derseniz, Hz. Ömer’e etek altından bakan derseniz elbette sizi güllerle karşılamamızı beklemeyin. Siz bir yazar olarak bu tür uslubları kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz? Nomatik, Ayşe gibi insanların düşünceleri sizi mutlu etmiştir.Onlar size yeter. Elbette benim fikrimi asla değiştiremezsiniz. İslamiyetin güzelliğini Kuranda buldum ben. Hacı ve hocada değil. Artık sitenize girmeyi düşünmüyorum. Gerek yoğun işlerimden dolayı, gerekse ashabımı bozuyorsunuz. Kimin haklı olduğu nasıl olsa zamanla anlaşılır. Sitenize yorum yazmazsam bu benim sizin yazdıklarınıza karşılık verememden değildir.Sitenizi kayda değer bulmuyorum. Üç beş ateist kaçık insanlar var.Müslüman kardeşlerimede sesleniyorum. Bu tür tahriklere kapılmasınlar. Allah gönderdiği dinini her zaman korur. Yalnız şuna sevindim demek dini bilgim fazla. Nomatik denen şahıs bir yerlerden kopya ettiğimi söylüyor. Şükür kopyaya ihtiyacım yok. Sadece Kuranda olan bazı güzel ayetleri ezberliyorum. Çünkü İslamiyet en mantıklı din. Kuranda en yüce kitap. Doğru yolu bulmanız dileğiyle….

 19. islamiyetgercekleri said

  Ahzab 37 Kuranda durduğu müddetçe orada Allah ın yaptığı Muhammed e kadın ayarlamaktır. Bunu hiç bir şekilde yalanlayamazsınız kıvırtamazsınız…
  Ahzab 37 (Resulüm!) Hani Allah’ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah’tan kork! diyordun. Allah’ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana layık olan Allah’tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikahladık ki evlatlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah’ın emri yerine getirilmiştir. *

  Allah ın Muhammedi evlatlığının karısını boşatıp Muhammed ile arasını yapmasında ki sebep nedir? Bunun insanlığa ne gibi faydası dokunacaktır? Bunun mantığı nedir?

  Ahzab 50 ye geçelim.
  Ahzab 50 Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir. *

  Yine görüyoruz ki Allah Muhammede hemen hemen bütün kadınları helal kılıyor. Üstüne üstlük mehirsizde kadın alabileceğini söylüyor NEDEN?
  Mekke’den Medine’ye kaçıldıktan bir süre sonra İslam gelişmeye ve güçlenmeye başlamıştır. Bu dönemde devlet başkanı hüviyetinde olan Muhammed’in yıldızı iyice parlamış ve çok talep gören bir “muhterem” olmaya başlamıştır. İşte bu dönemde, bazı kadınlar MEHİRSİZ olarak kendilerini Muhammed’e hibe, yani armağan etmek istemektedirler. Muhammed de bu konuya sıcak bakmaktadır, fakat mehir konusu önüne engel olarak çıkmaktadır. Kendini Muhammed’e armağan eden bu kadınların arasında beğendiği, güzel kadınlar da vardır. Nasıl edip olanları da hanesine almalıdır? Muhammed kara kara düşünmektedir, ama boş yere düşünüp kendini harab etmektedir. Allah ne güne duruyordur? Bu günlerde yardıma gelmeyecektir de, ne zaman gelecektir? Derhal konuya ışık tutan bir Ayet zuhur eder;Ahzab 50..

  Görüldüğü gibi bu Ayet’te sadece Muhammed’e olmak üzere, kendini hibe eden kadınlarla mehir vermeden evlenebilme izni verilmiştir. Fakat kendi dışındaki erkekler bu izinden faydalanamamaktadır. (Oysa ki Muhammed ganimetlerin beşte birini almaktadır, yeterince parası, malı, mülkü vardır. Neden para vermeden kadınlara sahip olmak ister? Bilemiyoruz.)

  Diğer taraftan yine bu Ayet’te, Muhammed’e bütün kuzenleri ile de evlenebilme izni verilmektedir. Hatta neredeyse uçan, kaçan bütün kadınlar Muhammed’e helal kılınmaktadır.

  (NOT: Bu Ayet Muhammed’in azgınlığını gösteren ilginç bir Ayet’tir. Muhammed kuzenlerini de gözüne kestirmiş ve onlarla evlenebilme iznini bu Ayet ile almıştır. Evlatlığı ile evli olan halasının kızı Zeynep, bu kategoridedir. Muhammed Zeynep’e göz koymuştur. Evlatlığı olan Zeyd’e karısı Zeynep’i boşattırıp, kendi evlenmiştir. Hatta bu konuya Allah şahsen müdahale ederek, gönderdiği bir Ayet ile özel izin vermiştir.)

  Muhammed’in mehir parası vermeden evlendiği bilinen kadınların bazıları şunlardır; Haris kızı Meymune, Huzeyme kızı Zeynep, Ümmü Serik ve
  Hakim kızı Havle. Tarihi kaynaklar bu kadınlarla mehir ödemeden evlendiğini söylüyor, ama gerçekte kaç kadınla mehirsiz evlendiği tam olarak bilinmiyor.

  İslam yorumcuları, neden Muhammed’in bu kadar çok kadınla evlenmiş olduğu sorusuna; ‘bu evlilikler siyasi ve insani nedenlerledir’ gibi, bir çocuğun bile inanmayacağı cevap vermektedirler. Çok tartışmalı bir Ayet olan Ahzab-50, Muhammed’in uçkuruna düşkünlüğünün açık ve net bir ispatıdır. İnsanlık için hiç bir getirisi olmayan, sadece Muhammed’in uçkuruna yönelik bu Ayet ile (daha başka Ayet’ler de vardır), Allah’ın iradesi bile sorgulanmalıdır.

  Güya eşsiz ve kusursuz olan bir yaratıcının, böylesi eften püften işlerle uğraşıyor olması, bu dinin ve kitabının tamamen Muhammed’in şahsi uydurması olduğunu gözler önüne seren bir kanıt değilmidir?

  Kusura bakmayın ama ben böyle bir yaratıcıya sözüm ona yolladığı peygambere kadın ayarlamasını ve ona kıyak geçmesini mantıklı bulmuyorum. Allah ın işi gücü kalmamış Ahlak Timsal,i diye yolladığı peygambere kadın ayarlayacak, işlerini kolaylaştıracak. Nerede kaldı Peygamberlik ve Yüce Allah?

  Etek altı bakma olayını ben söylemiyorum. Sizin ibadetlerinizi yapmak için örnek aldığınız hadis yazarları söylüyor. Ben bir yerimden uydurmuyorum. Kaynakları yazdım.. Bulur okursunuz..

  Müslümanlık mantıklı bir din ise ne diye Yüce Allah Peygambere kadın konusunda kıyak geçmektedir? Bu neye yarayacaktır?

  Kendinize bir sorun. Kuran ballandıra ballandıra Hurilerin meme ayrıntısına kadar anlatır erkekler için.. Siz bir bayan olarak cennette erkeklere verilecek bu hurilerin ayva gibi tomurcuklanmış göğüslerinin ne işe yarayacağını söyler misiniz? Neden bu huriler sübyan tabir ettiğimiz yaştadır? Bir bayan olarak cennette siz ne alacaksınız erkekler hurilerle eğleşirken?

 20. Notamatik said

  Gülay hanım sen gerçektende aşırı cahil birisin. Ağzından küfür, lanet ve tehditten başka birşey çıkmıyor.
  Sen uluslararası ilişkiler uzmanı filan olamazsın.
  Sen bu kafayla ancak Araplar arsası ilişkiler uzmanı olabilirsin.
  Ruhlar aleminin, ruhların, cinlerin, perilerin, şeytanların ve diğer bilimum hurafelerin uzmanı olabilirsin.
  Hangi aklı başında ulus senin gibi cahili muhattap alırda ilişki kurar ki sende uzmanı olasın? Sen ancak kendin gibi çöl bedevileriyle, Arap kabileleriyle ilişki kurabilirsin.
  10 tane üniversite bile okusan senin bu kafan ancak böyle şeylere çalışır.

 21. ya bu peygamberlik ne kyak işmiş ya keşke bende peygamber olsa idim acaba büyüyün ce peygamber olurmuyum olamasamda treni kaçırmış sayılmam cennete gitmek için bi kaçtane gavur keserim hop 80 tane göğüsleri portakal dudakları kiraz yanakları elma cillop gibi hatunun arasına düşerim valla bence en kıyak iş cennete gitmek neyse ben treni kaçırmayayim hemen çıkıp bi kaç tane gavur bulayim de teminatımızı yatırmış olalım

 22. bir dost said

  gülayın allahı, onun kalbini ve gözlerini mühürlemiştir. o artık muminelerden olup, doğru adn cennetine yollanacak ve orada huri mi yoksa hanımağa mı olacak belli değil ama ırmaklarından sarhoş etmeyen şarabı, kristal kadeh içinde fransız usulü yudumlayıp, havuz başında resital veren cat stevens’ın müzikleri eşliğinde allah-u tealanın hüsn-ü cemaline bakacaktır.
  Ne mutlu müslümanım diyene… vay anam vay

 23. lastwolf said

  Sayın Gülay hanım siz buraya yazmayı bırakın çünkü burada arkadaşlara siz hiç bir şey anlatamazsınız. Gerizekalı olduklarından değil. Anlamak istemediklerinden dolayı hiç birşey ıspatlayamaz ve hiçbir şekilde ikna edemezsiniz. size yinede yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. buraya benim ilk ve son kez girişimdir tavsiyem size cahil diyen insanlarla muhattab olmayın. bi kişinin bir kişiye cahil diyebilmesi için sadece inançlarıyla değerlendirmeyip her türlü konuda değerlendirmesi gerekir. bu arkadaşlar sadece kendilerini felsefenin derinliklerinde kaybetmiş kişilerdir bu kişilerin söyledikleri ve söyleyecekleri sizi ilgilendirmesin

  Buradaki okuduğum yorumlar açıkcası beni üzdü bir insan akıldan bahsedipte nasıl olurda islama hakaret eder. arkadaşlar siz sadece Kur’an-ı Kerim’den işinize gelen kısımları alıp “Kur’an-ı Kerim sadece ve sadece sex içeriklidir.” diyerek Kur’an-ı Kerim’i kirletmeye çalışıyorsunuz. Siz Allah(C.C)’a inanmayan arkadaşlar size tavsiyem bence siz meal değilde biraz Kur’an-ı Kerim tesviri okuyun. orada yazılanlar gerçek anlamlarıyla kullanılmamışlardır. Nasıl biz şiir de mecaz kullanarak süslüyorsak Allah(C.C)’da o şekilde Kur’an-ı Kerim’i süslemiştir. tabi şöyle bir durum vardır ki tahminim birtaneniz bile tevsir okumamış ve okumayacaksınız da. size tek söyleyeceğim şey her hangi bir dine inanın yada hiç bir dine inanmayın fark etmez, dinlere saygınız yoksa dahi en azından insanların kişiliklerine saygı duyun. buradanda ahkam kesmeyin. sizede ahkam kesen biri çıkabilir.

 24. islamiyetgercekleri said

  Gülay Hanım buraya yazmayı bırakalı çok oldu..
  Aslına bakarsanız bende üzüldüm.. Zira onun gibi yobazlar sayesinde İslamın nasıl beyin yıkadığını herkes görüyordur..

  Akıldan bahsedip İslama hakaret etmiyoruz.. Siz hakaret olarak algılıyorsunuz.. Zira burada yazılanlar tesbittir. Kuran sadece seks içerikli nerede demişim?

  Buraya yazılan ayetleri bizler uydurmadık, tefsirde etmedik en güvenilier kaynak olan diyanet işlerinden alıp buraya yazdık..
  Üstteki iletiyi yazan arkadaş Kuran okumamışki Allah ın Kuranda 40 yerde Kuranın apaçık bir kitap olduğunu söylediğinden habersiz..
  Apaçık bir kitabın daha nesini açıklamak gereklidir?
  İşte sizler böyle kandırılarak din bezirgancılarının eline düşüyorsunuz..
  Müslüm Gündüzleri, daha yeni Hüseyin Üzmezleri hepimiz gördük.. Aman dikkat edin bu tefsirci denilen şarlatanlardan uzak durun. Diyanet işleri ve Elmalı Hamdi sizlerin en güvenilir kaynağınız olsun…

  Dinlere saygı mı?
  Peki o dinin sahibi olan allah ın inanmayanlara saygısı var mı?

  Kuranda ki lanetlerden örnek
  Allah onları kahretsin!
  akılsızlar!
  odunlar!
  yalancılar!
  maymunlar!
  domuzlar!
  hayvanlar hatta hayvandan da aşağılıklar!
  eşekler!
  pislikler!
  aşağılıklar!
  canı çıkacasılar!
  Köpekler, Alçaklar, “yabani eşekler”, “merkepler”, “susamış develer”, “dilini sarkıtıp soluyan köpekler”, “geberesiciler”, “reziller”, “sapik kişiler”, “beyinsizler”, “kof kütükler”, “alçak zorbalar”, “soysuzlar”, “Kahrolasılar”, “yalancılar”, Kahrolun,elleri kurusun…

  Peki benim yazılarımda Allah ın ettiği lanetler ve kelimelerden her hangi birisi var mı?
  Kim daha saygılı bakınız açıkça ortada..

  Hele benim aşağıda ki ayetlerde ki gibi cümlelerim olmuş mudur?

  “Ey sen Muhammed! Diliyle iğneleyen, kovuculuk eden… çok yemin eden alçak zorbaya, bütün bunların dışında bir de soysuzlukla damgalanmış kimseye… aldırış etmeyesin. Ayetlerimiz ona okunduğu zaman, ‘Öncekilerin masalları!’ der. Onun havada olan burnunu yakında yere sürteceğiz” (Kalem Suresi, ayet 8-15)

  Ne demek Koskoca Allah tam bir mahalle kavgasında kinini kusuyor.. Burnunu yakında yere sürteceğiz diyor..

  Ali İmran 119 . De ki: Kininizden (kahrolup) ölün! Süphesiz Allah kalplerin içindekini hakkiyla bilmektedir.

  Allah diyor lanet ediyor. Kahrolup ölün.

  Tebbet.1 Tebbetin elleri kurusun. Kurudua.. Bu ne lanet etmek değil mi? Aynen eli belinde karşı komşuya lanet yağdırıyor.

  Müdessir 18.Çünkü o düşündü ve hesap kurdu. [2]
  19.Canı çıkası nasıl da hesap kurdu.
  20.Yine canı çıkası nasıl da hesab kurdu.

  Bune peki CANI ÇIKASI

  Gördüğünüz gibi sizin Kuranınızın Allahından çok daha saygılıyım.. Sadece eleştirip tesbitlerde bulunuyorum..

 25. oklukirpi said

  Bu sorumu kendini müslüman sayan biri olarak soruyorum. inançlara saygidan ne anliyorsunuz? gördügünüz çeliskiler karsisinda kibarlik edip susup konusmamak, elestirmemek mi? örnegin inançlari geregi hala dünyanin düz olduguna inanan bazi hristiyan mezhepleri var. Bu kisilerle karsilastigimizda onlarin dini inancini rencide etmemek için susacak miyiz? onlari modern cografya ve fizik derslerinden af mi edecegiz? Veya hristiyanlik müslümanlik tartismalari. Her din çelisme noktalarinda kendisinin dogru, digerlerinin yanlis oldugunu iddia eder. örnegin Islam Isa tanrinin oglu olamaz der, Hristiyanlik da olur der. Her iki iddia da dogru olamayacagina göre hangisi dogru? inanca saygi diye bütün bunlari sorgulamayacak miyiz? inanca saygi sorgulamamak, susmak anlamina mi geliyor?

 26. cemina said

  inançlara saygı duyulmalı bence de.yani buradaki bu çok sert üsluplu yazılar gerçekten de bilgi olarak insanı dehşete düşüren şeyler, yani yazarın amacına hizmet ettiğini söyleyebilirim kendi açımdan.üslup çok sert ve ters ama gerçekler çok etkileyici.

 27. yorum yapanların karşılıklı olarak birbirlerine ve inançlarına saygı duymadıklarını görüyorum. Bu çok yanlış, Bugün doğru bilipte ne pahasına olursa olsun savunduklarınız yarın kocaman bir yalan olursa bu yaptıklarınızdan mahçubiyet duymayacakmısınız…

 28. eternaljustice said

  bütün dinler tarihin karanlıklarına gömülecektir
  bir zamanlar din uğruna katliam yapıldı
  ve insan aydınlandı
  belki yüzlerce yıl daha insanlar boku bokuna din denen saçmalıktan ölecektir
  ama asıl olan gerçek insanlığın binlerce yıl sonrada olsa bilimin uygarlığın aydınlığına kavuşacaktır

  dünyayı ele geçirseydi gözü dönmüş kudurmuş eli kanlı hitler, şerefsiz katliamcı kana susamış japon pezevekleri, anasını bile siktirip öldürecek stalin ele geçirirdi…

  bu sonsuz güç kullanan deyyüsler ele geçiremedide dünyayı, .. götü boklu araplar ve müslümanlarmı ele geçirecek………. durun götümle güleyim biraz… zooort

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: