Hangi Gerçekler

Hangi Tanrı?

Atatürk’ e Dil Uzatanlara

         Bu sıralar internet sitelerinde gezerken, daha önce yobaz dincilerden duymadığım Mustafa Kemal Atatürk hakkında yeni bir karalama kampanyası duyuyorum. Açık açık bazı forum sitelerinde ‘’Atatürk katildir’’ başlığı atıyorlar. Tabi ki forum yöneticileri bu başlık ve altına yazılanları fark eder etmez başlığı silip, yazanı forum sitesinden ihraç ediyorlar.      

         Hepimizin malumu üzerinde tarikat evlerinde beyinleri yıkanan insanlar, eteklerini öptükleri şeyhlerin ağızlarının içine bakmaktadırlar. Şeyhler ise hiç soluklanmadan o günkü duruma göre üyelerine yeni asılsız  iddialar yumurtlamaktadırlar. 

         Atatürk Katildir iddiasına kaynak olarak, Ulu önderin Çanakkale savaşında söylediği Size taarruz etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum sözünden başlık altına sadece ölmeyi emrediyorum kısmını kullanıyorlar. Peki neden böyle bir karalama başlattılar. Dertleri nedir?

          Hepinizin malumu 11 eylül sonrasında İslam dünyası batı dünyasının gözünde vahşi, şiddet yanlısı olarak algılanmaya başladı. Muhammedi terörist gibi gösteren karikatürler çizildi, Müslümanlar ayağa kalktı. Kısa süre önce Danimarka da bir vatandaş Kuran ı şiddet içerdiği ayetleri yüzünden yasaklanması gerektiğini belirterek dava açmıştır.

          Davaya konu olan ayetlerin bazıları :Tevbe-14 ‘Onlarla savaşın ki Allah, sizin ellerinizle onları cezalandırsın; onları rezil etsin; sizi onlara galip kilsin ve mümin toplumun kalplerini ferahlatsın.’ Tevbe 113 ‘’Akraba bile olsalar, müşrikler için magrifet dilemek Peygambere ve müminlere yakışmaz’’ Tevbe-73 Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et, onlara karşı sert davran. Onların varacakları yer cehennemdir. O ne kötü bir varis yeridir!( Maide 33. Allah ve Resûlüne karşı savaşanların ve yeryüzünde (hak) düzeni bozmaya çalışanların cezası ancak ya (acımadan) öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyadaki rüsvalığıdır. Onlar için ahrette de büyük azap vardır.

          Ülkemizde uzunca yıllardır din adına bir çok vatandaşımız, aydınımız katledildi. Sivas ta insanların yakılması, Sinagogların, bankaların, elçiliklerin bombalanması, domuz bağıyla öldürülen insanlar, Trabzon da rahibin öldürülmesi, oruç tutmuyor diye Malatya ve Van’ da öldürülen gençler….. Bahriye Üçok -Muammer Aksoy – Uğur Mumcu – Onat Kutlar – Konca Kuriş –  Ahmet Taner Kışlalı – Turan Dursun – Ümit Kaftancıoğlu – Cavit Orhan Tütengil – Teslime Nesrin – Çetin Emeç ve niceleri…

         Bütün bu olan biteni alt alta topladığımızda Müslümanlar, özellikle fanatik kısım bütün olup bitenlerde ki suçlarını kabul etmemek için direniyor. İnsanları şiddetten uzak tutacak açıklamalar yapmak yerine, yapılan şiddeti normal karşılayan açıklamalarda bulunuyorlar. Daha da ötesi kendi şiddetlerini haklı çıkartmak adına Mustafa Kemal Atatürk’ ün sözlerini çarpıtıp yukarıda ki cinayetlerin normal olduğunu savunmaktır yaptıkları..

         Bana bir Türk vatandaşı olarak Mustafa Kemal Atatürk e söylediği sözü çarpıtarak katil diyenlere bu sözün gerçekte ne anlam içerdiğini açıklamak düşer.  Düşman güçleri 25 Nisan 1918 sabahı Mustafa Kemal’in düşündüğü noktadan saldırdı. 19. Tümen Komutanı Mustafa Kemal Kocaçimen’de Conkbayır’da, savaştı. Cephanesi biten askerlere:    «Ben size taarruz emretmiyorum. Ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve başka komutanlar geçebilir» dedi. Tarihin bu en büyük siper savaşı başlamıştı.Şimdi gelin hep birlikte bu sözün ne anlam ifade ettiğini analiz edelim. Öncelikle Bu söz…….’herkesin’ söyleyebileceği türden bir söz değildir…….. ve bu ‘büyük söz’ ün muhatapları da…..O’na yakışacak kadar ‘BÜYÜK’ tüler. Askerlerine “size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum” diyebilen bir komutan yoktur. Ölme emrini tereddütsüz yerine getiren Mehmetçik’ten başka bir asker, Türk milletinden başka bir millet de bulunamaz..

         General HamiltonTaarruz kelime olarak sataşma, saldırı, ortaya çıkma, karşısına çıkma anlamına gelen ‘ arz’ kelimesinden türemiştir. Demek ki Atatürk fethetmeyi, saldırmayı, işgal etmeyi  değil savunmayı vurgulamak istemiştir. Buda onun ‘’yurtta barış dünyada barış’’ sözünü doğrulamaktadır.

Evlatlarınız, Evlatlarımızdır…

Bu ülkenin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar
Burada bir dost vatanın toprağındasınız
Huzur ve dinginlik içinde uyuyunuz
Sizler Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız
Uzak diyarlardan evlatlarını savaşa gönderen analar
Göz yaşlarınızı dindiriniz, evlatlarınız bizim bağrımızdadır
Huzur içindedirler ve huzur içinde rahat, rahat uyuyacaklardır
Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra artık bizim evlatlarımız olmuşlardır         

Mustafa Kemal Atatürk, 18 Mart 1934

           Şimdi Arap ne demiş ona bir bakalım…Tevbe 113 ‘’Akraba bile olsalar, müşrikler için magrifet dilemek Peygambere ve müminlere yakışmaz’’Eğer bu topraklar için Çanakkale de canlarını feda eden Türk gençlerinin vatanları için değil de Atatürk tarafından öldürüldüğünü düşünüyorsanız şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda yaşamayı hakketmiyorsunuz. Sizin hak ettiğiniz bir yer varsa o da cehennem gibi sıcak olan Arap çölleridir. O şehitler ayağa kalksa Çanakkale de ki gibi aslanlar gibi sizin üzerinize yürür layık olduğunuz cevabı sizlere verirdi. Vatanları için kanlarını akıttıkları bu topraklar sizin iftiralarınızla kirlenmeyecektir.

          Ben ve benim gibi milyonlarca Türk genci  Allah adına savaşıp cennete gitmek yerine vatan adına erdemimizle ölmeyi yeğ tutarız. Zira erdem onlarca huriden daha değerlidir. Erdemden vücudum, değil ruhum haz alır. Çanakkale’ de canlarını verenler cennetteki huriler için değil vatanları için canlarını verdiler. Zira Atatürk ün sözlerinde onlara vatan haricinde hiçbir vaat verilmemiştir. 

               Siz Türklere, Türklüğe karşı yayın yapan web sayfalarını çökertenler… Siz dinimize küfür ediyor diye bilimsel tartışma yapılan, yobazlara karşı Atatürk ü savunan siteleri göçerten giriş sayfalarına Din, Allah mesajları yazan hackerlar. Asıl tehlikeyi görmüyor musunuz. Dini kullanarak insanların beyinlerini yıkayan, vatana, millete, Atatürk e karşı beyinler yetiştiren, tarikatların elinde ki içi dogmalarla, saçmalıklarla dolu siteleri baş tacı etmeye ne kadar devam edeceksiniz. Asıl tehlike onlardan gelmektedir. Dogmalara, mitlere karşı bilimsel yazı yazan, onlara karşı Atatürk ü aslanlar gibi savunan sizin dinsiz dediğiniz yerlerden değil. Yoksa sizde mi onların tarafındasınız? 

Şu Boğaz harbi nedir?

Var mı ki dünyada eşi?

En kesif orduların yükleniyor dördü beşi –

Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ ya-

Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya

Ne hayasızca tahaşşüt ki ufuklar kapalı!

Nerede- gösterdiği vahşetle

“Bu: bir Avrupalı”Dedirir –

yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi

Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yahut kafesi!

Eski dünya, yeni dünya, bütün akvam-ı beşer,

Kanıyor kum gibi, tufan gibi hakikat mahşer mi mahşer

Yedi iklimi cihanın duruyor karşıda

Ostralya’ yla beraber bakıyorsun: Kanada!

Çehreler başka, lisanlar, deriler rengarenk;

Sade bir havadis var ortada: vahşetler denk.

Kimi Hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela…

49 Yanıt to “Atatürk’ e Dil Uzatanlara”

 1. yağmurdamla said

  bu vatan dinle kurtarılmadı.araplar bizi müslüman yaptı.ama herşeyde bir hayır var.yüce TÜRK milleti oluştu.zamanın en son padişahı da karış karış sattı bu vatanı ama MUSTAFA KEMAL muhteşem ulu önder işte o sarışınkurt sahnedeydi ve satılan heryeri geri almayı başardı o ve yüce TÜRK ORDUSU.o zamanlar dışarıya bile çıkamıyormuş halk işgal zamanında.ingilizler fransızlar heryeri sarmış sokaklarda denizlerde heryerde.müslümanlara islam dinine büyük hakaretler ediyorlarmış.şimdi sorarım bu,ATAM’A katil diyen soysuzlara; senin dinini o kurtardı.birde laiklik ilkesini çıkardı ki dinin himayede olsun diye.işte bu zavallı beyinsizler bunu anlayamayacak kadar körler.kimbilir ozaman hakarete uğrayıp müslümanlıklarına hakaret edilirken dahamı mutlulardı.ben bir ATAMI bilirim gerisi maneviyat.onu çok seviyorum.

 2. Notamatik said

  Selamlar ey halk,

  “Hayatta en hakiki rehber bilimdir, fendir. Bilim ve fen dışında rehber aramak gaflettir (vurdumduymaz) CAHİLLİKTİR.”.

  Bu yukardaki cümleyi daha önce hiç duydunuzmu? hiç sanmıyorum.
  Çok azınız belki duymuştur ama çoğunluğunuz duymamıştır.
  Nee? “İmam hatip okulları hariç; diğer okullardaki Atatürk büstlerinde mi yazıyor?
  Nee? Okulda tarih derslerinde de mi okudunuz?
  Olabilir ama bu koskoca Ata’nın sözlerini duyabilmek herkezin harcı değildir. İsterseniz bin kere okuyun yinede duyamazsınız.
  Zaten bazılarının asla duyamayacağını da bildiği için o sözlerin içine “vurdumduymaz” kelimesini de sokuşturmuş benim sevgili dahi Atam.

  Ben şimdi sizlere bu sözleri duymanıza yardım edeceğim, ama yinede duyamazsanız, bu defa hem Atamızın yukardaki cümlesindeki vurdumduymaz küfürünü yemekle kalmazsınız, aynı zamanda da Ata’mız sizin de Atanız olmaktan çıkar.
  Yani Notamatik tarafından, otomatik olarak Atatürkçülük’ten afaroz edilirsiniz.

  Önce Atamızın bu sözleri niçin sarfettiğini anlamınız için şu iddiaya bir dikkat edelim:
  İDDİA:
  Yûnus Sûresi/57:
  Ey insanlar! İşte size Rabbinizden bir öğüt, kalplere bir şifâ ve inananlar için yol gösterici bir rehber ve rahmet olan Kur’an geldi.

  CEVAP:
  Efendiler!
  Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için en hakiki rehber ilimdir, fendir. İlim ve fennin DIŞINDA REHBER ARAMAK gaflettir, (VURDUMDUYMAZ) CAHİLLİKTİR, DOĞRU YOLDAN SAPMAKTIR.

  Şimdi tam burada istemeden Atamızın sözlerini yarıda kesip, Notamatik olarak notalarımın arasına bir es koymak zorundayım.
  Malum! anlamayanlar yada vurdumduymazlar çok.
  Tek ümit kademe kademe nefes aldıra aldıra anlatmak.
  Şimdi:
  Kuran ne demiş? “Bu kitap insanlara doğru yolu gösteren bir rehberdir” demiş.
  Atamız ne cevap vermiş : “En hakiki rehber bilimdir”.
  Siz dinciler şimdi dersinizki; “Atamız kuran’ı düşünerek bunu söylememiştir.”.
  İlkönce; o sizin gibi dincilerin Atası değildir, “Atamız” diyerek ağzınıza almayın.
  Ayrıca bakalım kuranı düşünmedenmi söylemiş yoksa kurana karşı cevap olarak mı söylemiş görelim.
  İlkönce şu cümleye bir dikkat çekelim: “En hakiki rehber bilimdir”.
  Bunu söyledikten sonra başka birşey söylemeye gerek varmıydı acaba? yeterince anlaşılacak gibi değilmiydi de ardından da şunu ekleme gereği duymuş?:

  “İlim ve fennin DIŞINDA REHBER ARAMAK gaflettir, (VURDUMDUYMAZ) CAHİLLİKTİR”

  Şu yukardaki “DIŞINDA” kelimesine dikkat edin.
  Atamız gibi bir dahinin, kuranın insanlar tarafından rehber olarak alındığını unutması mümkünmüdür acaba?
  Atamız kuran’ın insanlar tarafından rehber edinildiğini bildiği halde “bilimden başka rehber aramak cahilliktir” demesi neye işaret eder sizce?
  Üstelik yukarda da dediğim gibi; amacı sadece bilimi övmek olsaydı, sözlerinin ardına “bunun dışında rehber aramak cahilliktir” cümlesini ilave etmeye gerek duymazdı herhalde.

  Yetmedimi?
  Yetmez tabiki sizin gibi dincilere.
  Atamız demiş zaten size vurdumduymaz diye, daha ne desin.

  Devam edelim:
  Atamız bununlada yetinmemiş, “hitap ettikleri” mutlaka anlasınlar diye, devam etmiş.
  Cahil dedikten sonra ne demiş? “DOĞRU YOLDAN SAPMAKTIR.”.
  Oysaki yukardaki kuran ayeti ne diyor: Bu kuran yol gösterici bir rehberdir
  Atamız ne diyor bilim dışı rehber için: “DOĞRU YOLDAN SAPMAKTIR.”.

  İşte bu yüzden, bizim Atamız kendisine inananların Atasıdır, Arapların ve Arapçıların atası değildir.

  Bittimi? Bitirirmi benim güzel Atam hiç, iyice hıncını almış sizin gibi Araplardan.
  Yetmemiş devam etmiş:

  “Yalnız, ilmin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki safhalarının gelişimini anlamak ve ilerlemelerini zamanında takip etmek şarttır.”.

  Yani 1400 yıl önceki Arapın bilim saydığı kitabı rehber gösterip “tamam işte bak bende bilimden yanayım diyerek satma” demiş.

  Devaaam, daha bitmedi. Susturamamış sizin ümmetiniz Atamızı.

  “BİN, İKİ BİN, BİNLERCE YIL ÖNCEKİ ilim ve fen dilinin çizdiği kuralları, ŞU KADAR BİN YIL SONRA bugün aynen uygulamaya kalkışmak elbette ilim ve fennin İÇİNDE BULUNMAK DEĞİLDİR.”

  Hevesin kursağında kaldı dimi dinci baba dinci?
  Kuranı gösterip “Buda bilimdir” diyecektin dimi?
  O cühela aklınla, koskoca Atamı mat edeceğinimi sandın sen? Senin ne diyeceğini bile 80 yıl öncesinden tahmin etmiş benim sevgili Atam.
  sen hala anlamamazlıktan gel ama benim canım Atamın dahiliği bitmezki; senin anlamayacağını bildiği gibi; ben ve benim gibilerin anlayacağını da söylemiş.
  Devam:

  “Çok mesut bir duygu ile anlıyorum ki HİTAP ETTİKLERİM (HİTAP ETTİKLERİM) bu gerçekleri ANLAMIŞLARDIR. Mutluluğum artıyor. Öğretmenlerimiz, eğitim ve öğretiminden sorumlu oldukları yeni nesli, GERÇEĞİN IŞIKLARIYLA donatılmış bir şekilde yetiştireceklerine söz vermişlerdir. Bu hepimiz için onur verici bir durumdur.”
  Atatürkçülük (Birinci Kitap) s.63”

  Şimdi ordan bir cühela daha çıkar “Ama Atamız dinimiz için şöyle şöyle de demiştir.” der.
  Ben en iyisi Atamın yaptığı gibi şu cühelaların bütün yollarını tıkayayımda boşuna viyaklamasınlar.
  Önce: yukarda söylemiştim “Atamız” diyerek ağzınıza almayın, “Atanız” deyin.
  Sonra: Atamız kaç kere güzel birşey söylemiştir sizin dininiz için?
  Bir iki dimi?
  O kadarını mecbur kaldığım zamanlarda kafirin en önde gideni olduğum halde ben bile “mecburen” söylüyorum.
  Daha geçen gün bir cenaze namazına katıldım ve namaz kılarmış gibi yaptım.
  Böyle dinle yatıp, din ile kalkan ülkelerde, dinsizliğini belli edersen, başına gelecekler malumdur.
  Kaldı ki; o zamanki cahil halkın dinden başka anladığı bir dil yokmuş bile. Dinsiz bir adamı kendilerine önder yapıp arkasından giderlermiydi sizce?
  İşte bu yüzden Atamız açık açık dinsizliğini belli etmeyip akıllılık yapmıştır.

  Arkadaşlar, dostlar, kardeşler!!
  Siz bu dincilere inanmayın.
  Atamızı bunların eline bırakırsanız, onu hacı da yaparlar, hoca da yaparlar.
  Bunlarda utanma denen birşey yoktur.
  Nasıl ki elin hristiyan gavurularını müslümanlıkla alakaları bile olmadığı halde, “müslüman oldu” diye yalanlar uyduruyorlarsa, aynı şeyleri atamız için de uyduruyorlar.
  Örneğin Kaptan Custo ve Neil Amstrong asla müslüman olmadıkları halde, onlar hakkındaki yalanlarını hala utanmadan sürdürüyorlar.
  Atamızı da ele almış bu utanmaz arlanmazlar. Özellikle Harun Yahya denen, adı bile sahte olan, 7 ayrı devlet hastahanesinden 7 kere şizofren raporu verilmiş olan ve kamuoyunda gerçek adıyla; “cinci hoca Adnan Oktar” olarak bilinen şahıs, Atatürkçülük yoluyla genç beyinleri din karanlığına batırmak için Atatürk’ü dindar gösteren siteler yapmış.
  İnanmayın siz bunlara; Siz burdaki çok değerli Yazarımıza ve bu Notamatik’e inanın.

  Yukarda Atamızın bir dinsiz olduğuna size bir sürü deliller sundum ama bunlarda yetmediyse bakınız dahada çarpıcı deliller var:

  1- Atamız yüzlerce bina yaptırmıştır fakat bir tane bile cami yaptırmamıştır.
  2- İçki içerken bir çok resimleri olmasına rağmen namaz kılarken çekilmiş bir tane bile resmi yoktur.
  3- Bu amaçla yapmasa bile Latin alfabesini getirerek, kuran okunmasını zorlaştırmıştır.
  4- Din çağırıştıran birçok kıyafet çeşidini yasaklamıştır.
  5- Din eğitimi amaçlı bir çok kuruluşu kapatmış fakat din eğitimi veren hiçbir kuruluş açmamıştır.
  6- İslamda Cuma olması gereken tatil gününü Pazar gününe almıştır.

  Öte yandan;
  “Medeni bilgiler ve Atatürk’ün EL YAZILARI ” adında bir kitap var.
  Bu kitap Atatürk’ün manevi kızı, Türk tarih kurumunun kurucusu olan ve yakın zamanda vefat eden, sayın prof.dr Afet İnan tarafından yazılmıştır.
  Bu kitabı hiçbir kitapçıda bulamazsınız, bilirsiniz böyle kitapları satmakda, almakda cesaret ister.
  Ama bu kitabı Türk tarih kurumu 7,5 YTL bedelle satıyor.
  Oradan temin edebilirsiniz.
  Onlar satıyor çünkü Türk tarih kurumu zaten sayın Afet İnan’ın eseridir. Satmaya mecbur gibiler yani.
  Gidin o kitabı alın ve Atamızın din hakkında kendi eliyle yazdığı yazıları görün, bakalım Notamatik’mi doğru söylüyor yoksa bu Arap milliyetçileri mi?
  Şimdi bir geri daha çıkar “Afet İnan yalan söylüyor” der.
  Afet inan o kitaptaki atamızın yazılarını kendisi yazmamıştır. Atamızın “Kendi el yazısıyla” yazmış olduğu dökümanların üzerinden fotokopi çekmiştir.
  Ona da inanmıyorsanız, baristik büro denen birşey var. Gidersiniz orada o fotokopilerin atamızın el yazısı olup olmadığını kontrol ettirirsiniz.

  İyice köşeye sıkıştınmı Üsküdarın dincisi?, gönlümün birincisi?
  Sen bir kere gül, Üsküdar senin olsun. Bana Kadıköy yeterde artar bile.
  Ama Tee Üsküdardan uzanıp; Göztepe parkıma cami yapmaya da kalkma.

  Türk, Ermeni, Yahudi, Laz, Kürt, Çerkez, her kim varsa; tüm Türk milletime en güzel sevgilerimle.
  Araplar hariç.

 3. timaroglu said

  yahu laf lafi aciyoru biliyordum da, ancak site siteyi acarmi yahu :). en son google`e “gürbüz capan cumhuriyet” yazdigimi hatirliyorum. sonra bir Türkce ateist forumunda kendimi buldum. oradanda hooooooop buraya. su internet denilen gavurun icadi cok acayip bir sey yaw.

  o ateist forumda sanirim 2000 üzerinde mesaj yazmis bir cok kisi var. allah allah (umarim sakincasi yoktur:) ), ben böyle bir sey gördümmü aklima hep söyle bir sey gelir: bu insanlar nerden buluyorlar bu kadar zamani? baska isleri gücleri yok mu. ve bu sitede cok ilginc. burayi isleten sahis islami baya bir takinti haline getirmis gibi. cok acayip. yok yani, Türkiyede ben müslümanim diyen ama hic de bir müslüman hayati yasamayan cok kisi var (mesela ibo), yani Türkiyede ateist biri olarak yasamanin cok zor oldugunu sanmiyorum. (illaki bunun göstermeniz gerekmiyor) demek istedigim, iyi taman ateist`sin, olabilir, allah yardimcin olsun (biliyorum, cok igrenc bir espiri oldu 🙂 ). ama bunun mücadelesini vermenin anlamini bulamiyorum. illaki milleti ikna etmek gibi bir misyonunuz var. ben almanyada yasiyorum, cok ilginctir buradaki ateistler genelde cok yumsak ve toleransli insanlar oluyorlar. yani “tamam sen inanabilirsin istedigin seye, saygim var buna, ama ben inanmiyorum” diye gecip gidiyorlar. o kadar takinti haline getirmiyorlar. ama siz niye bu kadar agresif oluyorsunuz? bir insan niye böyle bir siteyi isletme arzusunda olabilir?. bunun cevabi… az sonra….

  isin ilginc tarafa, (dünya) ateistleri genelde bir insana tapmazlar, zaten bunu elestirdikleri icin böyle bir sey yapmazlat. ama görüyorum TRdeki atalar, pardon ateistler, mustafa kemal`a baya bir tapiyorlar. tesadüfmü?…

  ya birde ben almanyada oldugum icin böyle seylerden cakmam, ama TRde simdi moda mi oldu, hani su islam öncesi Türklügümüze dönelim olayi? gerci siz ataistlersiniz, Türklerin tanrilarina da inanmassiniz. ne bilim aklima geldi yazim dedim.

  buarada müslüman kardeslerime (eyvah kendimi desifre ettim, simdi siz ben müslümanim diye hucum edersiniz) bir sey söylemek istiyorum: yaw siz manyakmisiniz? (iyi niyet anlaminda)
  niye bu siteye ciddi ciddi girip cevap yazarsiniz? hadi ben deliyim, uykum gelmedigi icin bazen forumlari siteleri karistirip aradan cekilip salak salak insalari yine kendi hallerine birakirim. ama size noluyor? “i dont need to fight, to proof i`m right” diyorum baska bir sey demiyorum. (vaybe baya kültürlü müslümanmisim). hadi futbol forumlarini anladik, müslüman hiristiyan forumlarini anladik, ama allah askina ateist-müslüman (veya hindu, yahudi) tartismalari ooooooo kadar SIKICI ki (pardon no turkish klavye 🙂 ). ben “misir yedikden sonra su icilir mi-icilmez mi” tartismalarini gördüm, buradakinlerden coooook enteresandi. neyse daha fazla heyecana gerek yok. yukaridaki sorularin (yani niye böye siteler bu sekilde vardir) olasi cevaplari (tabi sahsi tahminlerim, hemen üzerine BELGE BELGE diye atlamayin):

  – Bu siteleri (yani burasi ve ateist forum(lar)) isleten insanlar bunu profesyonel yapiyorlar. muhtemel isverenler (Türkiye ici): Ordu, ADD, Sezer and friends. (Türkiye disi): ABD (cok klasik oldugu icin 🙂 ), Israil, Misrail, Ermenistan, Diaspora Ermenistan, Fransa, haaa birde tabiki Yunanistan az daha unutuyordum.

  – Bu siteleri isleten insanlar aslinda sadece kafayi yemiy bir kisi. Ne yani, burasi sanal alem, kim nedir, kim gercektir kim bilebilir? belki ben bile gercek degilim, belki bu siteleri isleten benim, ve kendi kendimi isletiyorum.

  – Bu siteleri isleten insanlar aslinda yine sadece bir kisi, ve bu kisi Salman Rushdie (pardon SIR Salman Rushdie). herif yillardir gizlenirken Türkceyi cözmüs ve simdi ortaligi karistiriyor.

  – Bu siteleri isleten insanlar aslinda yine sadece bir kisi ve bu kisi Neil Armstrongdan baska birisi degil. “Ulen benide müslüman yaptigniz ya, allah (daha dogrusu) god sizin belanizi versin. bende tek tek bütün islam ülkelerinde ateist isyani cikarmazmiyim.

  – Bu siteleri isleten insanlar aslinda insan degil. yanlis anlamayain SIZ ASLA INSAN OLAMAZSINIZ HÖDÜHÖDÜ manasinda degil, gercekten bu yazilarin arkasinda insan olamayabilir.
  ya makiina varsa????? like 2001 odyssee….

  – Bu siteleri isleten insanlar aslinda Fenerli (ok bu en igrenciydi, kabul ediyorum :))

  – Bu siteleri isleten insanlar aslinda (oof ya, komplo teorisi bulmak ammada zor mus ya)…..aslinda… aslinda…seytanin ta kendisi (hahhaha diye gülmeyin, bu saatte ancak bu kadar)

  vallah adet yerini bulsun diye bir kac slogan atip bitirecegim:

  – Siz gercek ateist olamassiniz, gercek ateistler daha zeki oluyorlar.

  – madem ki Mustafa Kemal`a tapiyorsunuz, bari yeni dininizi acik acik ilan edin

  – allah sizin cezanizi verecek (moslem-brother ibo`dan esinlendim) 🙂

  “ya iyi güzelde sana noluyor diyeceksiniz, madem ki bize yukaridan bakiyorsun, niye asaya inme mecburiyeti duyuyorsun” diye sorabilirsiniz. cevap: yahu uykum gelmiyoooooo dedim ya. siz buradaki yazanlari hayatinizin bir paracasi yapmissiniz. ama size bir sey söylim mi? (zaten söyliyecem) ben ateist olsam (hasa allah korsusun) sizden daha bir smooth hayat sürdürürdüm. bu ne böyle ya, bir konuyu ancak bu kadar takinti haline getirilebilir. yine tekrarliyorum, türkiyede bir ateist olarak yasamak o kadar da zor degil, sunni birisini gördünüz mü ben alewiyim dersiniz, tersine olduda mi ben sunniyim dersiniz. yok yok, siz bunu öyle bosu bosuna takinti haline getirmessiniz, bu iste bir is varya… ya birde bazilarinizda sanki su mentalite var gibi ” ama onlar (yani müslümanlar) cok geri zekali, onlara isik göstermek benim görevim”. iyi güzelde illaki “aptal” müslümanlara gercegi göstereceginize, ilk önce Kemalistlere gercegi gösterseniz daha mantikli olmaz mi? siz biliyorsunuz benim ne demek istedigimi 🙂

  hadi bakalim uykum geldi, bu siteyi hazirlayana coook tesekkür ederim, entertainment acisindan 10 üzerinden 7 veriyorum size. byeiniz, allaha emanet olan diyecem, ama simdi yanlis anlarsiniz. neyse allah rahitlik versin, iyi geceler…

 4. islamiyetgercekleri said

  Bay Tımaroğlu. Siz takiyeci bir Müslümansınız. Almanya da bütün camilerde yapılan karalama kampanyaları sizi baya etkilemiş.

  Bu sitede belgeli gerçekler yazılıyor. Hiç bir uydurma, iftira yoktur.

  Öncelikle bu sitenin hiç bir yerinde Muhammed için Muho, Müslüman için Müslo denmez ve imla kuralları dahilinde hepsi büyük harfle yazılır.

  Sizin Musti diyerek kısaltmalarınız önyargılarınızı ve seviyenizi göstermektedir. Bu şekilde hitaplar kullanan birisinin yazdıkları ne kadar ciddiye alınabilir.

  Mustafa Kemal i asla peygamber olarak görmeyiz. Neden.. Kendisinin böyle bir iddiası yoktur. Ne cennet vaaad etmiştir ne tomurcuk memeli Huriler ne de cehennemle korkutmuştur. Atatürk ün özel hayatı kimseyi ilgilendirmez. Zra o benim hayatımı örnek alın dememiştir. Benim yaptıklarımı yapın yediğimi yiyin içtiğimi için cennete gidersinizde dememiştir.

  Bugün Amerika ya bakın hala ABD nin kurucularından Thomas Jefferson ın yazdığı Bağımsızlık Bildirgesi sayesinde Thomas Jefferson adı, bugün özgürlükle özdeş bir anlam taşıyor.Bütün Amerikalılar Türklerin Atatürk e gösterdiği saygıyı gösterir ve onun çizdiği yolu kendilerine ilke edinirler.

  Amerikan özerk yönetim sisteminin, eyalet ve federasyon ilkelerinin yaratıcısı olmaktan başka insan hakları savunucusu, adalet sisteminin kurucusu olarak ve köleliğin ortadan kaldırılışında oynadığı etkin rolle anılıyor.

  Ama hiç bir Amerikalı kalkıp onun ne annesine nede özel hayatına dil uzatmaz. O ABD nin kurucusudur ve onun yazdıkları hala ABD anayasasının temellerini oluşturur.

  Evet oradaki tarikatlar sizin Almanyada camilerde ki gibi beyinleri yıkamazlar. Zira batı rönesans ile en büyük ayrımı yapmıştır. Devlet adamları devleti yönetmek içindir din işleri ile devlet işleri ayrıdır. Her insan istediğine inanır devlet bu inanca karışmaz. Bu Atatürk ün dediği ile aynıdır.

  O kadar Araplaşmışız ki aydınlanmayı bie reddedip bizlere o aydıınlığı getirenler hakkında asılsız iddialarda bulunabiliyoruz.

  Hayatta en hakiki mürşid ilimdir. Atatürk..
  “İlim ve fennin DIŞINDA REHBER ARAMAK gaflettir, (VURDUMDUYMAZ) CAHİLLİKTİR”
  Atatürk

  Muhammed tükürüğü ile hastalıkları iyileştirmiştir. İslam..

  Tercih sizin. Ama ne zaman o tükürüğü bize bulaştırırsanız ki derdiniz budur işte o zaman bizler karşınızda dikiliriz..

 5. timaroglu said

  cok özür dilerim, yukaridaki yazimda sizi cok kirmisim herhalde. 10 üzerinde 7 demistim, 8e cikariyorum. cünkü yazdiklariniz beni daha da cok eglendirdi. cok acayip birsey, sizin icin rakip olan sadece bir grup görüyorsunuz, yani tarikatlarda beyni sulanmis manyak müslümanlar. ancak bir ücüncü grup size birsey yazdiginda ayni savunma mekanizmayi kullanip, müslümanlara attniz laflari bana karsi kullaniyorsunuz. yahu ben deliyim diyorum siz hala ciddi ciddi benimle müslüman-kemalist (icinde müslüman olmayanlardan bahsediyorum) tartismasi yapiyorsunuz.

  herhalde bir konuda hemfikirizdir, yani insanlarin düsündüklerini serbestce söyleyebilmesi. yoksa bu siteyi kurmazdiniz. yine tahmin ediyorum ki düsüncelerinizi acik acik sokakta söyleseniz, sizi linc ederler. amma velakin ben simdi söyle bir sey söylesem (ve söylüyorumda): Mustafa Kemal iyi bir general,iyi bir devlet adami (o zamanin sartlariyla) idi. Biografik olarak bunlara söyle bir sey eklesem, kendisi cok icerdi, yani ickiye yatkin biriydi (tabi o kadar savas gördükten sonra hadi bakalim icme), annesi bir hayat kadiniydi (bunu cok degerli ve orta asya uzmani olan Peter Scholl-Latour`un Türkiye ile ilgili kitabindan ögrendim), kendisi (M.K.) müslüman dininden nefret eder, hatta Muhammed`e “o bir arab o.cocugudur” demistir. 1915 ermeni katliami yüzünden Talat ve Enver denilen sahislari mahkemeye cekmek istemis, ancak kurtulus savasinda o katliamlara karisin insanlarda oldugu icin, destabilisasyondan ürker ve bu isin pesinden vazgecer.

  Simdi ben bunlari TRde söylesem, ben acaba sizin ve sizin gibi düsünen insanlar tarafindan linc edilmezmiyim? bunun cevabini cok iyi biliyorsunuz. Birakin tartismayi, bu laflari söyledigim an ben bitmis olurum. Yok öyle 1,2 milyar insanin üyesi olan bir dinin en önemli sembolüne “laf” atmak, ama aynisini M.K.ya yapildiginda “aman sen cahil tarikatcisin” demek. Ben birincisinde sakinca görmüyorum, yani sizin M`i ve islami elestirmenizi (tabi uslub konusunda sikayetciyim, yoksa bana ne, ne yapim düsüncelerniz yüzünden sizi öldürcek halim yok herhalde), ama konu M.K.ya geldigi vakit, ayni standardi kullanmayio beni ermeni yunan yapiyorsunuz. cok acinacak bir durumdasiniz. Umardimki, bu siteyi hazirlayan gercek bir ateist olsun, öyle yapmaca M.K. “dinci” birisi degil. Cünkü bu durumda “len küfür etmeyin a.kodumun” durumuna düsüyorsunuz. biliyorum simdi argo kullandigim icin bana mükemmel kemalist Türkcenizle sitem edeceksiniz. ama ben gercegin, siz ise sanalsiniz.

  Ayrica sizin kullandiginiz uslubü bende MK ile ilgili kullandigim icin sikayetci oluyorsunuz. Yemezler. M.K. TR tarihinin önemli ismidir, tabi Hitlerde Almanlarin önemli ismidir, kötü manada olsa bile önemlidir. dikkar edin degerli demiyorum, M.K.yi ben cok degerli bulmuyorum, en azindan onu dogma haline getirmeyecek kadar. Simdi ama siz oturup bana saf müslüman muamelesi yapar, M.K.yi ilk okulda ögrendiginiz sloganlarla müdafa edersiniz. Iki yüzlülügün en daniskasi. Ayrica tabiki yazima direk olarak cevap verseniz bile (ki bunu zaten yapmayacaksiniz), ezbere konusacaksiniz, yani tüm müslümanlara attiginiz sloganlarla. Cok komik oluyor tabi sizin acidan, cünkü karsinizda saf ve dogmalarla (ayni sizin gibi) doldurulmus bir cahil müslüman olmamasina ragmen, bu sitedeki klasik savunmaninizi yapiyorsunuz.

 6. timaroglu said

  ha burada unutmusum yazmaya, tabiki M.K.nin özel hayati herkesi ilgilendirir. Cünkü kendisi tarihe mal olmus bir sahizdir. Yok öyle özel hayati, politk-asker hayati ayrimi. O tek bir insandi, özel hayatiylada, kamu hayatiylada. Ama sizin gibi düsünenler, onun desifre olmasindan korkarlar. halbuki bana göre cok sacma. haa bir de mantiken hata yapiyorsunuz, Islamin kurulusu sanki dünmüs gibi emin emin belgelerle konusuyor süsü veriyorsunuz. acaba 1400 yil önce olan olaylarla ilgili belgeler mi saglam, yoksa 100 sene önce olnalar mi? M.K.nin annesi bir hayat kadini oldugu belgelenmistir, eli azinda da M`e cok agir küfürler ettigide onunla konusan diplomatlar tarafindan belgelenmistir. bunlar onu ne kücük düsürür (ki o zamanlarin sartlarinda annesi hayat kadini olmasi aslinda M.K.nin biografisine cok ilginc ve insanca bir not verirdi ya, ama sizin gibi sahislar onu insan üstü yapiyorsunuz) ne de büyütür. sadece biosunun dip notlaridir. Onun icin “Atatürk ün özel hayatı kimseyi ilgilendirmez” lafiniz cok tuhaf duruyor, aha beni ilgilendiriyor, size ne bundan. nasil M`nin özel hayati sizi ilgilendiriyorsa, benide M.K. nin özel hayati ilgilendiriyor. Tabi ilgi tek ve en önemli sahis kendileri olmuyor benim icin.

 7. islamiyetgercekleri said

  Çok sağolun buraya tekrar yazıp bizleri eğlendirip güldürdüğünüz için.

  Birincisi serbestçe söyleme diye bir şey söz konusu değil. Serbestçe söyleyenlerin hepsi malumunuz Müslümanlar tarafından KATLEDİLMİŞTİR..

  Mustafa Kemal i elbette eleştirebilirsiniz. Bununla ilgili bir sorunum yok. Karşı olduğum şudur.. Müslümanlar ın Muhammed iaklamak için Mustafa Kemali hedef göstermeleridir. Şimdi neden kıyaslanamaz. Muhammed peygamberdir, Allah tarafından seçilmiştir amacı insanları doğru yola iletmektir bu yolu Allah Cebrail ile kendisine bildirmiştir. Yani Tanrısal kökenlidir. Bir peygamberin bu yüzden bütün hayatı önemlidir. İnsanlar onun yaptıklarını taklit ederler cennete gidelim diye.

  Şimdi Muhammedin kırdığı cevizleri geri plana ekip Mustafa Kemal de adam öldürmüştür denirse bu Atatürk ü eleştirmek olmaz. Atatürk ne cennet vaad etmiştir nede benim hayatım yaşantımı örnek alın demiştir.

  Ama işin içine Muhammedi katmadan Atatürk ü eleştirebilirsiniz. Atatürk her akşam içki içermiş demek doğru bir tesbittir. Onun rakı içmesi bizi ilgilendirmez. Neden ilgilendirmez bizler onun özel hayatını örnek almıyoruz zaten kendiside benim gibi yaşayın içinde dememiştir. Kaç kişi rakı sofrasına otururken ya Atatürkte içermiş diyip oturuyor. Kimsenin aklına bile gelmez bu.

  Mustafa Kemal putlaştırılmıştır. Bu bir eleştiridir ve doğrudurda. Onu putlaştıranlar çıkar peşindedirler. Milleti uyutup kendi menfaatlerini daha kolay gerçekleştirirler. Ben fikirlere bakarım sadece.

  Eleştiride hitapta önemlidir. Size cevap yazarken ya Timoş kardeşim o öyle değilde be abim dersem komik ve seviyesiz olurum. Sizin yaptığınızda buydu ilk mesajlarınızda. İstediğiniz kadar yemeyin. Tüm yazıları mı dikkatle okuyun. Muhammed yazarken bile M harfini büyük yazmışımdır. Asla Muho, Müslo gibi tabirler kullanmamışımdır.

  Mustafa Kemal beni sevin de dememiştir, put haline getirinde dememiştir. İster sevin ister sevmeyin.

  Başlıkta ki ana yazımda Karalamaların neden ve kimler tarafından yapıldığını anlatmışımdır. Kısaca Muhammed i aklamak için başkalarını karalamayın dedim. Hepsi budur..

  Ermeni meselesine gelince. Evet elbette bir sürü insan hayatını kaybetmiştir, büyük acılar yaşanmıştır. Ermeni yanlısı yazıları okudum. Bu yazılarda önce Ermenilerin Hırıstiyanlığı kabul eden ilk milletlerden olduğunun altı çizilir ve ondan sonra hikayeye başlanır. Ne tuhaf değil mi?

  Ermeni olayı : Tamamen Emperyalist ülkelerin yüzünden gerçekleşmiştir. Bir tarafta İngiltere, Fransa ve sömürmeye yeni yeni başlamış ABD, diğer uçta Rusya.. Batının her zaman ki taktiği BÖL ve YÖNET. Ermenilere verilen HAVUÇ bizimle beraber ol size sonunda toprak vereceğiz kendi devletiniz olacak. Bu batı tarafından verilen sözdür. Batı sözünü tutar mı? Ahde vefa eğer güçlü ise beklenmez. Güçsüz ise o zaman tutmaya mecbur kalır. Ermeniler batı tarafından silahlandırılır ve Osmanlıya karşı savaşmaya başlar.

  Elbette Osmanlı buna karşı gelecektir. Katliamlar tek taraflı değildir. Havuç peşinden koşan Ermeniler ellerinde güllerle dolanmamıştır Anadoluda.

  Sevr anlaşmasında Van, Erzurum, Bitlis ve Trabzon illerinin bulunduğu alanda, bir Ermenistan Devleti kurulacak, sınırlarının tayini Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın hakemliğine bırakılacak.

  Ama ne olur sonunda. İşte burada sizin bir acınız olduğu anlaşılıyor. Kurtuluş savaşı Mustafa Kemal ile başlar Misak ı Milli ilan edilir ve ardından SEVR çöpe gider yerine Lozan gelir. Hiç kimse bunu beklemiyordu. Büyük süpriz!!!O savaşın yerinde Mustafa Kemal değilde Ahmet ….. olsaydı ve kazansaydı siz onu sevmeyecektiniz..

  Daha ne diyeyim ben size Havuç hayallerde kalmıştır. Geçmiş olsun. Şimdi aynı Havuç Kürtlere sallanıyor. Bakalım göreceğiz..

 8. islamiyetgercekleri said

  Öngördüğüm için özel hayatla ilgili cevabı yukarıda verdim.. 1400 yıl önce inen Kuran dandır o 1400 yil önce olan olaylarla ilgili belgeler mi saglam, yoksa 100 sene önce olnalar mi? diye sorduğunuz şey…

  İddia nedir Kuran değişmemiştir…

  100 sene öncesi ile bir sürü yazılı belge durmaktadır kayıtlarda. Ama bunları yazanlar kimlerdir? Onlarıda dikkate almak gerekir. Bakın günümüzde bile İsrail in Lübnanı bombalaması ile ilgili on binlerce belge vardır. Müslüman tarafa bakarsanız farklı yazılar görürsünüz. İsrail tarafına baksanız farklı yorumlar. 100 değil 1 sene önce olan olaydır..

 9. timaroglu said

  cok celiskili bir insan oldugunuz belli. ben sizi icerik olarak elestirmiyorum, yani aman niye islama inanmiyorsun falan tarzinda degil. cünkü bu beni hic ilgilendirmiyor. ama M.K. yi korumak icin ayni dogmalari (sanirim aslinda doktrin demem lazim), icerik olarak farkli olsada, kullaniyorsunuz. M.K.nin özel hayatina deyindigim an hemen koruma refleksine giriyorsunuz. 1915 olaylarina ezberle cevap veriyorsunuz. paranoyik sloganlara cok kanmissiniz. eger bir halkin (yani ermeni halkin) kendi acilarindan legitim olan kurtulus savaslarina karsi yapilan katliyamlari müdafa olarak görüyorsaniz, bakis aciniz cok kisitlidir derim. o zamanin “batisi” ve “dogusu” olmadigini bile anlayamamissiniz. bugünün sloganlariyla o zamani anlatmaya calisiyorsunuz. ermeni katliami (buna soykirim mi dersiniz, yoksa müdafa mi dersiniz hic önemli degil) cok acik belgelenmistir. M.K.nin savastan sonra talat ve Enver`i ve onlarin yandaslarini hesaba sormak istemistir. zaten ikisi onun en büyük rakipleridir. ancak dedigim gibi, o katliamlara katilan insanlar, kurtulus savasinda da yer aldiklari icin yeni kurulan bir ülkeyi yeni bir kaos`a götürmemek icin peslerinden pek de gitmemistir. Ayrica bu katliamlara katilan cok sayida Kürtler vardir. onlara mal ve mülk söz verilir ve bu söz zaten otomatik olarak tutulur. cünkü katledilmis ermenilerin malleri ve mülkleri kürt seyhler ve agalarin ellerine gecer, bugünlerde sikayetci oldugumuz kürt feudal yapisi daha da güclenir. tabi simdi siz isin kolayina kacip, sen ermenisin diye bana iftira atarsiniz. hayir ben ermeni degilim, ama “gercekleri” sizin gibi ezberci okullarda ögrenmedim. bu konuda sizi suclamiyorum. eger bende TRde egitimimi alsaydim, ya dinci tarikatci olurdum yada M.K. fetisistti.

  peki bunlar simdi ne alaka soracaksiniz. cevap basit, benim dediklerime katilir katilmassiniz, o ayri birsey. bütün gercekleri ben biliyorum diye bir iddiam da yok (sizde oldugunu gibi). ancak benim deyinmek istedigim noktayi yine tekrarliyabilirim. cifte standard kullaniyorsunuz, islami elestiriyor, M`e tapmayi kiniyorsunuz. ve bunlari yaparken anlayis bekliyorsunuz. ancak kendi “kale”nizi tehlikede gördügünüz vakit, elestirdiginiz insanlarin ayni silahlarini kullaniyorsunuz. eger benim söylediklerime “tamam konusalim tartisalim, eger ikna edersen kendi düsüncelerimi gözden gecirim” diyebiliyorsaniz sizi tebrik ederim. ama ben buna hic inanmiyorum.

  evet ne dersiniz, karsinizda pek alismadiginiz bir insan tipi var degil mi?Benim hayatta söyle bir sansim oldu: hic bir dini veya siyaset grubun üyesiz olmamisimdir, cünkü böyle seyler benim canimi SIKMISTIR (sorry yine no tr klavye). olaylara rational bakiyorum. ama siz ve elestirdiginiz insanlar birbirinize cok benziyorsunuz. cocuk yasta ögretilinen sloganlara takilmissiniz. bunun elestiren olduda mi, basit ve ucuz suclamalar yapiyorsunuz. cünkü bu en kolay yol. Türkiye ve Osmanli tarihini elestiren ya vatan haini yada ermeni yunan oluyor. M.K.yi elestiren aptal bir tarikatci oluyor. Simdi diyebilirsiniz ki, ben islami elestiriyorum sen beni Kemalist yapiyorsun. evet dogru sizi M.K.ya tapan birisi olarak “sucluyorum” cünkü sitedeki yazilar ve M.K. ile ilgili yazilanlar cok acik ortada duruyor. ben bu sitenin bir ateist tarafindan yazildigni sanmistim onun icin ilgimi cekmistir. ama neyle karsilastim? doktrinci, kemalist, devletci, TRyi dünyanin merkezi sanan bir insan karsima cikiyor. status qou`yu korumak isteyen insanlardan birisi. Türk tarihinin 1923de basladigini sanan bir insan. Türk tarihinin en büyük sahsi kimdir diye sorsam tereddütsüz MUSTAFA KEMAL diye bagiracak bir insan, ki bu soruya cevap verilmesinin imkansiz oldugunu kavrayamayan bir insan.

  benim icin büyük hayal kirikligi, cünkü ayni tas ayni hamam, degisik bir sey yokmus be burada…

 10. Notamatik said

  Bir tek Türk düşmanımız eksikti, o da geldi takım tamamlandı.
  Önce bir fıkra anlatalım da biraz neşemiz yerine gelsin.

  Papa birgün klisenin birini denetlemeye gitmiş. Bir de ne görsün? Klisenin tepesindeki haçın üstünde koskoca bir kuş pisliği.
  Bunu görünce klisenin papazına sormuş: “Bu haçın üstündeki pislik de ne böyle? Hangi kuş pisledi o haçı?”.
  Papaz efendi; “Tanrı üzerine yemin ederimki; bilmiyorum hangi kuş olduğunu efendim” demiş.
  Bunun üzerine papa; “Yarın tekrar geleceğim ve sen bana o vakite kadar oraya pisleyen kuşu yakalamış olacaksın. Yoksa kovulursun.” demiş.
  Papaz kara kara düşünmüş kuşu nasıl yakalayacağını ama en sonunda parlak bir fikirle kuşu yakalamış.
  Ertesi gün Papa geldiğinde birde bakmışki yerde baygın vaziyette bir karga yatıyor.
  Bunun üzerine papa sormuş; “Bu karga mı pislemiş o haçı?”
  Papaz; “Evet” demiş.
  Papa; “Nerden biliyorsun bu karganın pislediğini?”
  Papaz; “Haçın tam yanına bir şarap çanağı koydum. Karga geldi önce haçı pisledi sonrada şarabın hepsini içip orada sızdı kaldı. Bende yakaladım”.
  Bunun üzerine papa kargaya dönmüş; “Ulan karga! Sen müslüman olsan şarap içmezsin. Hristiyan olsan haça sıçmazsın. Neyin nesisin ulan sen?” demiş.

  Şu yukardaki Timaroglu da aynen şu karga gibi; Müslüman olsa şarap içmezdi, hristiyan olsa haça mıçmazdı.
  Güya müslüman ama kendi peygamberine “Hz.Muhammed” demeye üşeniyor, “M” diye hitap ediyor.
  Öbür taraftan; kendi peygamberine o.çocuğu diyen birinin sözlerini marifetmiş gibi bize anlatıyor.
  Bir yandan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve Türk’ün en sevgili Ata’sı olan bir insanın anasına “hayat kadını” diyor.
  Ülkemize Türkiye cumhuriyeti demeye dili varmıyor; devletimize “TR” diyerek PKK’lıların devletimize Türkiye yerine “TC” demesini andırıyor.
  Ağzında balonu şişirip şişirip arsız arsız patlatıyor.

  Türk’ün her değerine saldırdığına göre; Bu karga olsa olsa ya bir “islamcı Arap” (Müslüman değil islamcı), Ya bir “islamcı ve Türk düşmanı bir Kürt”, Ya “kendi kimliğinden utanıp gavurlaşmış bir Türk”, yada kendisinin de kendisi için dediği gibi bir “deli” olabilir.
  (Kürt kardeşlerimden özür dilerim, her Kürt Türk düşmanı değildir)

  Ama herkez bilsinki; biz her ne kadar dinsiz imansız kafir bile olsak; böyle kargaları ne haça sıçırırız, nede islam hakkında konuştururuz.
  İslam bizim halkımızın gizli düşmanıdır, kendimiz onu yerden yere vururuz ama neticede bizim sevgili halkımızın dinidir yeri geldiğinde saygı da duyarız.
  Bu yüzden de ne islamı, ne Türklüğü, nede Atamızı böyle kargalara sövdürtmeyiz.

  Sevgili yazar bu leş kargasının iğrenç ötesi yazılarını buraya koyduysa bunun sebebi mutlaka görün de “ibret alın” diyedir. Aynı zamanda da vermiş olduğu bir demokrasi dersidir.
  Çok teşekkürler sevgili yazar, böyle leş kargalarının var olduğundan haberdar olmamız gerekirdi zira.

  Herkeze en güzel sevgilerimle.

 11. islamiyetgercekleri said

  Evet böyleleri var maalesef. Derdinin ne olduğuda tam olarak belli değil sokak ağzı ile konuşan ve kendisini alim ve farklı gören bu kişinin. Bu kişinin buraya ilk yazdığı mesajı okuyunuz. Ben ona nazik bir şekilde uyarıda bulundum. Muhammed e ve İslam a inanmam ama yinede büyük harfle yazarım diye. Ama o bozuk plak gibi aynı şeyleri söyleyip durdu. Tartışmak için önce İNSAN olmak gerekir ve tabide medeni olmak şarttır.

  Buraya her kim ne mesaj yazarsa yazsın asla o mesajı engellenmez. Tek şartla burada Faşizme ve insan hayatına kast edici mesajların yeri yoktur. Ben demokrasi aşığıyım. Bu aşk Türkiye Cumhuriyetine yani dini İslam olmasına rağmen dünyada tek örneği olan memleketimize Mustafa Kemal Atatürk sayesinde gelmiştir. Eğer ben Muhammed in izinde olsaydım bayağı ve sokak ağzı ile konuşan birisine burada yazma imkanı sunmazdım..

  Neden bu şahsa bu imkanı sundum.. Demokrasi aşığıyım ve gereken cevabı veriyorum. Eminim kahvehane ağzı ile konuşan şahıs benim cevaplarımı anlamayacaktır. Zira o bir papağandır. Narsisttir. Ama bu siteyi okuyan sessiz krallar aradaki farkı kavrayabilecektir.

  Atatürk’ün sağlığında yaptıklarının bekçiliği ile yetinmenin Kemalizm değil “tutuculuk” olduğunu da unutmamak gerekir!… Kemalist olabilmek için Atatürk’ün “izinde” değil, “yolunda” olmak gerektiğini bilmek gerekir!…Bu nedenle de, Atatürk’ün neyi yaptığından çok, hangi amaçla yaptığı incelenmelidir.

  İsa ile Muhammedi kıyaslarsın ama kalkıp ne diye Muhammed ile Mustafa Kemali kıyaslarsın ki. Hala bunu anlayabilmiş değil. Sen bu kahve ağzı ile neye karşısın?

  Kemalizm me mi? Devrimlerine mi? Sevri geçersiz kılışına mı? Savaşlarına mı? Ya da onun kurduğu ülkede yaşamaya mı?

  Kemalizm sadece “yeni insan”’ı yaratmadı; aynı zamanda “başdöndürücü” bir sanayileşme sürecini de başlattı.Devletçilik şarttı zira Osmanlı ekonomisi talana dayalıydı. Sanki Osmanlı sanayi devrimi yaşamış 1923 de her yer fabrika dolu, büyük sermaye grupları Anadolu da cirt atıyor fabrika açmak için.. Halk aç ekmek bulamıyor yemeye, savaştan çıkmış. Rusların yardımı ile ülkede ağır sanayi hamlesi başlamıştır.

  Beyefendi demiş. Ben şuyum buyum şaşırdın böylesini görmedin mi diye. İlah yapmış kendisini. Biz buna psikolojide Narsizm ve Megolamani diyoruz. Hitlerin hastalığı gibi. Bunun sebebi aile yapısında yatar.
  Belli başlı sebepler
  1.Anne baba şiddetli geçimsizdir. Evde her gün kavga döğüş vardır.
  2. Anne çocuğa ilgisiz, baba alkoliktir..
  3.Anne baba varoştur, kapıcılık gibi işlerde çalışan cahil kalmış kimselerdir.
  4. Evlilik dışı ilişkilerden doğanlarda narsizm megolamani görülür..
  5. Aile çocukla ilgilenmemiştir ve hala, teyze, büyük anne elinde büyümüştür..

  İşte çocuk ileride bu açığını kapatmak için bilinç altında kendini büyütür. Sonuç ortadadır.

 12. timaroglu said

  bir konuda sizi gercekten kutlamak isterim. yazilari kafaniza göre silmiyorsunuz. cok ciddiyim, sizi kutlarim.

  allah yardimciniz olsun diyorum (deyim olarak kabul edin lütfen). kafalar baya doktrinlesmis. size kizmiyorum, sizi bu hale getiren sisteme ancak kizabilirim. ne güzelde ezberlemissiniz. evet ben Mustafa Kemal`i o kadar önemli bulmuyorum. bu bile bana “saldirmaniza” yeterlidir. (Cok) Iyi yaptigi seyler vardir, (Cok) kötü yaptigi seyler vardir. Biografasinden bir kac detay veriyorum, hemen ayni reaksiyon “vay sen bizim Atamiza nasil böyle seyler dersin”.” al sana Türk düsmani”, falan filan. dedim ya, tipik bir Kemalist reaksiyonu. ve karsindakini tabi kücük düsürki kimse ciddiye almasin. buarada saydiniz 5 nokta cok ilginc. cünkü bir kac tanesi hafif deyisikliklerle “Ataniza” yakisir gibi:

  Babasi öldügünde 7 yasindaydi, annesi iki cocuguna bakamadigi icin M.K.nin dayisinin yanina yerlesirler. sonra oglunu halasinin yanina gönderir. yani cok önemli bir yasta annesinden ayri yasar. annesi yeniden evlenir. üvey babasi olur. ayrica M.K.nin dört kardeslerinin cok kücük yaslarda ölmeleri, maddi durumlari cok sikintili oldugunu gösterir. evet cok ilginc bir cocukluk, sanirim bu kadar travmatik olaylardan sonra, M.K.nin cok saglikli bir kisilige sahip oldugunu iddia etmek zor gibi gözüküyor. yani sizin “Narsizm” ve “Megolaman” tanimlamaniza cok müsait bir biografi. kesin ögledir demiyorum, orasini artik siz uzman olarak arastirirsiniz.

  ve tabi en agir travma, annesinin gecimlerini saglayamak icin cok zor günlerden gecmesi. benim icin bu tür biografi notlari M.K.ya cok insancil bir not verir, ama sizin gibi kafalar onu Tanrilastirdiginiz ve ona Put gibi taptiginiz icin hemen rahatsizlik duyar, karsinizdakini hemen kücük düsürmeye calisirsiniz. fakrikalardan falan bahsediyorsunuz, iyi güzelde niye bana cevap verir gibi bunlardsn bahsediyorsunuz? ve cok ilginctir “Kemalizm sadece “yeni insan”’ı yaratmadı” diyorsunuz. yani bu ideoloji tarafindan “yaratildiginizi” itiraf ediyorsunuz. vallah sizi ve tabiki Mustafa Kemal beyi de “nihilist” olarak tanimlayabilirmiyim? sanirim sizin gibi tarzda düsünen insanlar, Nietzsche ve Schopenhauer`in kitablarini cok begeni ile okuyordur. “Übermensch” icin iyi bir örneksiniz. siz ve Mustafa Kemal “ATANIZ”. insallah bir gün bende sizin gördügünüzü görürüm ve seckin gurubunuza katilabilirim.

  YASASIN ATAMIZ, YASASIN KEMALIZM – FARKLI DÜSÜNEN YA APTAL MÜSLÜMAN, YA TÜRK DÜSMANI, YADA NARZIST`DIR.

  beni aydinlattiginiz icin sagolun varoglun. sizin gibi “ÜBERMENSCH” olamadigim icin cok üzgünüm, umarim beni bagislarsiniz.

  NOT: madem ki Megoloman olup olmadigimi cok merak ediyorsunuz, size daha detayli biografik bilgiler verim, bakalim uzman olarak beni nasil tanimlayabileceksiniz.

  1. Anne baba normal sekilde gecinirler. aydi yilda kavga olur, olmasa zaten anormaldir. artik yasta ilerlemistir, tabi bir nevi “cocuksu” olunuyor bu yasta
  2. Anne yeterince ilgilidir, cünkü tek erkek cocugudur
  3. Baba iscilikten (agir sanayi) emeklidir. Anne ev kadini, yani cocuk baskalarin elinde büyümemistir (yani 5. nokta). Aileden bir avukat, bir doktor ve bir de isletmeci/iktisatci cikmistir. Ayrica yakin aile cevresinde (yani yigenler falan) nerdeyse herkes yüksek egitim görmüs veya görmektedir.
  4. hmmmm, elinde bizimkilerin evlilik cüzdani ve benim dogum belgem var. merak etmeyin, anormal bir sey yoktur 🙂

  evet, peki ya siz bu noktalara dayanarak kendinizi nasil tanimlarsiniz? vallah cok merak ediyorum, lütfen beni kirmayin. sizin niye “böyle” oldugunuzun nedenleri olmasi gerek.

 13. islamiyetgercekleri said

  Bakıyorum da anne babanıızı savunmaya geçtiniz hayırdır. Baya bir putlaştırmışsın sade anne babanı değil bütün sülaleni. Bravo sana.. Hoca verir talkımı kendisi yutar salkımı..

  Nedir böyle ? Bırak sade anne babayı sülaleyi övmeler falan? Sistemin çarkı olmuşsunuz haberiniz bile yok.

  Sanırım bu durumda sizin suçunuz yok. SİSTEM sizi bu hale getirmiş.:)

  Benim için büyük hayal kırıklığı , çünkü aynı tas aynı hamam, degişik bir şey yokmuş ya Müslümanların söyledikleriyle sizinkilerin…

  Aynen tarikatçıların hikayelerini getirip yazmışsınız. İyi takiye yapıyorsunuz.

  Çifte standart kullanıyorsun Mustafa Kemale laf ederken, bütün sülaleni anlatıp övdün burada..Aynı Müslümanların yaptığını yapmışsın. Güya farklı yım diye övünüyordun… Burası senin ailenin sülalenin ne olduğunu dinleyeceğimiz yer değil. En iyisi sen git arkadaşlık sitelerine takıl.. Anlat temiz süt emmiş bütün sülalesi üvniversite mezunuyum diye.. 🙂 Traji komik cidden. İyi fıkra olur bu. Kalkmış burada amcamın oğlu doktor, bilmem hangi akrabam avukat…. ailenide kendinle ilah yapıp putlaştırmışsın..

  Ee ne diyelim işte SİSTEM..

  Bir avuçta fındık at ağzına. İyi gelir yersen tabi..
  Alles hat ein ende Aber Timuroglu familie Zwei. Jawohl…

 14. timaroglu said

  madem ki senli benli konusuyoruz. Neden saklaniyorsun, göster gercek yüzünü. Anonim sitelerin arkasinda saklanma. eger “ATAN” gibi cesursan, baslat mücadeleni, ama carsafin icine saklanip degil lütfen. yoksa korkuyormusun? sanmiyorum, cünkü senin ideallerde korku kelimesi olmamasi lazim mantik olarak. korkma, ATANIN ruhu seni korur. bak akp de 47% aldi, artik mücadelenin zamani gelmedi mi? kurtar su yüce vatanini su aptal müslümanlardan. birazcik daha gayret gösterirsen, belki kuzey kore gibi bile olabiliriz. haa simdi akepeci yaparsin beni. kusura bakma ama bu kursunda bosa gider. hic kullanma. dedim ya, ben senin gibi doktrinci veya dogmaci deyilim. cok ciddiyim, Türkiye akp yüzünden cok büyük tehlikede, sanirim bu konuda hemfikirizdir, ama eminim ki tehdit unsurunu ve cözüm yollarina cooooook farkli görüyoruzdur ikimiz.

  ayrica benim düsündüklerime cevap vermeyen, aile hayatimi karistiran sensin. ama sende haklisin, taptigin ATA`na laf attim, annesisi hayat kadini olarak (sokak jargonunu kullanmiyim, hemen dariliyorsun) tanimladim ya. haklisin, özür dilerim, ben senin babaannene (pardon tanriannene) laf atmis gibi oldum, onun icin senin benim ailemi bu ise karistirman normal. bak yazdiklarima hic deyinmiyorsun, Atanin narzist olup olmadigini (uzman görüsüyle) bana anlatamiyorsun, o kadar sinirlenmissin ki, siz degil artik sen diyorsun. ve yine benimle kemalist-müslüman tartismasi yapiyorsun. hadi bakalim kendi aileni biraz tarif et bize de görelim. korkma, kapici cocugu olsanda ben seni “cahil” diye damgalamam. o bes noktadan bir kac tanesi senin icin gecerli olsada (özellikle besinci olan), ben seni düz mantiga göre yargilamam. ben sadece senin söylediklerine bakip, yargilarim. egitim düzeyin, ve ailenin egitim düzeyi düsük olsada ben sana yardimci olurum, merak etme. ben yardimseverimdir. yeter ki dogru yola girmek iste sen. yo yooo, dogru yol islamdadir falan demicem. keske desem degil mi? o zaman bana cevap verirken copy-and-paste kullanabilirdin. bak ezberin bana islemiyor, ne güzel iste, birazcik beyin jimnastigi yapmis oldun. her ne kadar yeni ezberlerle cevap versen bile.

  bir sey soracaktim yukarida unuttum:

  sen hep mi öyle tahammül edemedigin düsünceler karsisinda kisisellesirsin? yok yani sanki anana babana laf atmis gibi davraniyorsunda. cok mu dokundu ATANA “laf” attim diye? halbuki ne dedim ki? sadece onun kisiligini, özel, asker ve devlet adami yasantisini tarttim ve onu cok da begenmedigimi söyledim. bilinmeyen seylerden bahsetmedim. ama baya dokunmus sana.

  takma böyle seyleri kafana. üzme tatli canini, zaten bu dunyaya 3-5 gün icin gelmisiz. yazik edersin. bak benim, “ATATÜRKGERCEKLERI.COM” diye sitem yok. ama sen baya takinti haline getirmissin burayi. bu siteyi isletmen icin herhalde günde 2-3 saat harciyorsundur. vallah biraz endisenlendim, insallah isini ve aileni ihmal etmiyorsundur. burayada o gece uykum gelmedigi icin takilmistim, nezaketten yazdiklarina cevap veriyorum. en gec bir iki yazi sonra zaten birbirimize söylecek birsey olmayacaktir. ben yoluma devam edecegim, böyle seyleri o kadar takinti haline getirmeden. belki bir iki ay sonra buraya öylesine bakarim. ama sen hergün burada olup, benim gibi “deli”lerle ugrasacaksin. ama bunuda takdir ediyorum, demek ki mücadeleyi seviyorsun. ama dedigim gibi, aileni ve isini (okulunu?) ihmal etmessin insallah. aslinda böyle insanlari severim, yani mücadele edenleri. ama bos yere oldu mu cok üzülürüm. ve tabi kullandiklari “silahlar” cok celiskili olduda mi.

  ya bi de su düz mantiktan biraz sakinsan diyorum, tamam nasihat gibi olacak, ama argo = aptal, kapici cocugu = cahil, bunlar cok mantikli gelmiyor bana. bak ATANda sanirim argo konusmuyordu (en azindan eli azinda olmadan), ne oldu? akil seviyesini, onun iyi veya kötü olmasini mi ölcüyorsun bunlarla? birak bu ucuz numarali, hic yakismiyor. gelistir biraz kendini. tartismadan karsindakini kücük düsürerek kacma. insallah birgün seninle (sembolik olarak) göz göze ayni silahlarla tartisabiliriz, cünkü böyle olmuyor. sen oklu sopali, ben atom bombali (eyvah, simdi tam megolomansin diyecek, aman geri mi alsam son cümleyi 🙂 yoksa egom bunu kaldirmaz, BENNARZISTDEGILIM.COM diye site kurmam gerekir. ). hadi bakalim istersen tatliya baglayalim, ben suni (yazim hatasi degil, suni iste) bir seyler söyliyim, sende bana ezberini sirala. mesela:

  “Allahtan kork allahtan, hepimiz yanacaksiniz, dinsiz imansizlar”. ok mi? böyle iyimi? senin icin rahat mi böyle?

  bak o kadar düsünceligim ki, hic söylemek istemedigim laflari söylüyorum, sirf sen dostum zorlanma diye. dünya ak ve kara ya, gri birsey söyledimmi kafan karisiyor. cok ciddiyim ve cok samimiyim, insallah Kemalist oldugun ve bir insana taptigin icin, ona söylenen “laflari” sanki kendi anana babana edilmis gibi davrandigin icin sana kimse zarar vermez. ister inan ister inanma, ama ben böyle düsünüyorum. herkeesin farkli düsünme özgürlügü olmasi lazim. ve bunu bu sitende uyguladigin icin (yani sansür yapmadigini icin) seni yine cok samimi olarak kutluyorum. umarim bu son cümleleri gercekten alay olsun diye yazmadigimi anliyorsundur.

  sana ve Kemalist “yaratik” (senin sözün) arkadaslarina mücadelenizde basarilar dilerim. belki benide ikna edersiniz. belki bende bir gün sizin gibi basit düsünmeyi ögrenirim. böyle biraz kafayi yormak gerekiyordu onun icin. sonra ne bilim ATANiz ile ilgili 3-5 kitap ezberlerim, uzman olup sizin gibilerin cevrelerinde rahat rahat gecinirim. bügünü dünle anlatmayi ögrenirim. ve en önemlisi: HERSEYE ELESTIRIL BAKMAM, ayni sizin yaptiginiz gibi. Tabularimi kurarim. bana verilen ezberleri gercek olarak kabul eder, tam bu konuda baskalarini elestirir, be bunun ne kadar paradoks oldugunu hic bir zaman farketmem. allahim (pardon) ATAM göster bana dogru yolu.

  okmiyiz baristikmi?

 15. timaroglu said

  ya pardonya bak son cümleni atlamisim almancada biliyormussun. tebrik ederim. o zaman bunu anlarsin: “Wer im Glashaus sitzt, soll nicht mit Steinen werfen.” vallah küfür degil, bir ata sözü (sizin Ataniz degil almanlarin Atalari 🙂 ) achso ich wünsche dir und deiner Familie ein gesegnetes und schönes leben (sana ve ailene huzurlu ve güzel bir hayat diliyorum)

  ama simdi baristik ok? nede olsa almanca barisin dilidir. ACHTUNG

 16. islamiyetgercekleri said

  İstediğin kadar pislik at ben senin anana hayat kadını demeden bile aslanlar gibi burada bütün sülalenin ne olduğunu yazdın. Birde kalkıp bana göya ders vereceksin.

  Ben neden sizin ailenizi söz konusu yapayım. Söz konusu olan sizsiniz. Ama siz neredeyse 7 sülalenizi burada İlah yapöışsınız. Ne soyluymuşsunuz siz öyle. İyide ba na ne senin sülalende bana burada kalkıp anlatmışsın. Ne gerek var ki sizin gibi enteresan bir insan hiç diğer insanlar gibi olur mu. Siz devlet millet vatan bilmeyen birisi için ailenin ne önemi olur ki. Benim gibi doktrinci dogmacı olmayana bak 7 sülalesini saydı be. He heee. Nasılda düştün tuzağa.. Takvacıların hazin sonu. Onun bunun uydurmalarını papağan gibi söylerler. Üzerine tek bir delil getirmezler. Ama hoop diye tuzağa düşerler.

  Senin Ataürk hakkında dediklerinin aslı astarı yok. Nasılsa alışmışınız Muhammed gibi desteksiz sallamaya..

  Ben annenede hayat kadını demedim. Hayat kadını ise onun bileceği iş. Size babanınızı aramak düşer. Hepsi bu beni ilgilendirmez özel hayatlarınız. Bu arada anne babanızın evlilik cüzdanına sahip olması neyi değiştirir?

  Senin ezberin ne. Yalanlar. Ben ezberci değilim.

  Sen ailen ile ezberlemişsin ezberleyeceğini. Bütün sülalenin eğitim durumuna kadar dökümanı burada yazılı. Kafan başka ezber almaz senin artık.

  Atamız zamanında Ermenilerede, Yobazlarada, Yunanlılarada doğru yolu gösterdi.

  Türkiye’yi çağın gerisine düşürmek ya da bölmek isteyenler önlerinde en büyük engel olarak Atatürk’ün manevi kişiliğini görürler.

  Gönüllerde Atatürk etkeni oldukça hiçbir güç kötü amaçlarına ulaşamaz. Atatürk’e saldırılmasının başlıca nedeni budur.

  Atatürk’e yapılan saldırıların yalnızca Atatürk’le ilgili olmadığını, olayın, büyük önderin yüce anısında Türk ulusuna, Türk yurduna, Türk devletine saldırı olduğunu görmekteyiz.

  Sizin oradan buradan duyup araştırmadığınız iftiranın kaynağı Rıza Nur’dur. Sizler pek araştırma sevmezsiniz.

  Bu iftiranın ortaya çıkış nedenini anlayabilmek için Rıza Nur’u biraz tanıtmamız gerekecek. Ayrıca uydurma ve iftiraların %90’nın kaynağı da bu kişidir, belirttiğimiz kitabıdır. Saldırganların pek çok kaynak dediği de bu kitaptır.

  Rıza Nur, tıp doktorudur. Birinci ve İkinci Meclis’lerde iki dönem milletvekilliği yapmış, iki kez hükümette görev almış, Lozan Konferansı’na İsmet İnönü’nün maiyetinde katılmış bir kişidir. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra 14 ciltlik Türk Tarihi adlı bir eser yazarak burada Kurtuluş Savaşı’nı överek anlatır.

  Eylül 1926’da Türkiye’den ayrılarak ve Fransa’ya yerleşir. Buna karşın milletvekilliği maaşının ödenmesi sürdürülür. Gidişi de kendisinden, hastalığından kaynaklanır. 1927 yılında Atatürk, Nutuk’u okur ve yayımlar. Nutuk’ta bu kişinin Balkan Savaşı sırasında yurda ihanet etmiş olduğu, herkes yurdu kurtarma çabası içindeyken bunun Arnavutları isyan ettirme çalışmalarında bulunduğu açıklanır.

  Rıza Nur 1928 yılında, Nutku okur ve “Hayatım ve Hatıralarım” isimli anılarını yazmaya başlar. Yazarken kullandığı kaynak Nutuk’tur. Nutuk’u ters yüz ederek ve hiçbir belge kullanmadan yazar. Yazdıkça da kalemi iyice kayganlaşır, hayallerini, kafasından geçenleri, fütursuzca kağıda döker. Böylece hainliğinin ortaya dökülmesinin karşılığını verir.

  Anılarını, 1935 yılında, Biritsh Museum’a “1960 yılına kadar okuyuculara sunulmamak” koşuluyla gönderir. Yani olay tanıklarının ölmesini bekler. Anılar, 1967/1968 yılında 4 cilt olarak Türkiye’de yayımlanır. (Bu iftiraların yayımlanmasına göz yumanlar da ayrıca değerlendirilmesi gereken bir hainliktir.) İşte bundan sonra Atatürk düşmanları, Türk ve Türkiye düşmanları, kendilerince bir kaynağa kavuşurlar. Atatürk dönemi tarihini belgelere, gerçeklere dayalı değil, Rıza Nur’a dayalı işlemeye başlarlar.

  Rıza Nur’un anılara göre Atatürk, her türlü kötü özelliğe sahip bir kimsedir. Kurtuluş Savaşı Rıza Nur sayesinde zafere ulaşmıştır. Lozan’ı yapan, saltanat’ı kaldıran, Cumhuriyet’i kuran, halifeliği kaldıran devrimlerin düşünce babası sözde hep Rıza Nur’dur.

  Peki bu Rıza Nur nasıl bir kişidir? Anılarında kendini tanıtıcı çok bilgi verir ve kendi kendine hekim olarak koyduğu tanı “Kuşkusuz ki ben nevrastenik idim”. Evet hasta bir kişidir.

  Turgut Özakman, bu kişinin kişilik yapısını “Dr. Rıza Nur Dosyası (Bilgi Yayınevi)” adlı yapıtında ayrıntılarıyla ortaya koyar. Ve bir doktordan, yazdıklarının incelenmesiyle bir tanıya ulaşmasını ister. Ruh ve Sinir hastalıkları uzmanı Dr. Hasan Behçet Tokol’un, Rıza Nur’a ilişkin tanısı şöyledir:

  “Bu kişide bir koğuş hastaya yetecek kadar hastalık var. Teşhisim; psikopatik bir zemin üzerinde paranoit reaksiyon, yani çok ağır bir ruhsal bozukluk tablosu. Bu tür hastalar, zeka fakülteleri tamamen bozulmadığından kısa süreli de olsa olumlu işler yapabilirler. Anılarını; son duygu, düşünce ve yargılarına göre değiştirerek, geriye dönüp yeniden kurgulayarak, sanki gerçekmiş gibi aktarmış ki, bu tutum, bu tür hastalara özgü bir telafi ve tatmin yoludur. Böyle bir hastanın anılarını ve tanıklığını ciddiye almak tıbben olanaklı değildir.

  “Doktorun, Rıza Nur’da belirlediği hastalık adları da şöyle: İzolasyon (kendini çevreden soyutlama), depresyon (ruhsal yavaşlama, içe kapanma, çöküntü), homoseksüel eğilimli, Obsesif- kompülsiv sendrom (toz, mikrop korkusu), depersonelizasyon (aşağılık duygusu), agresif ve hostil (saldırgan ve kızgın), psikopat (kişilik bozukluğu), mitomani (yalan söyleme), fabulasyon (masal uydurma, hayali hikayeci), fanteziler (hayal ettiği olayları gerçek sanma), megalomani (büyüklük fikirleri), narsisizm (kendine hayran olma), paranoid reaksiyon (takip edildiğini sanma duygusu, öldürülme korkusu), egosantirizm (kıskançlık, herkesi karalama, güvensizlik, devamlı övünme, sahte gurur). Gerçekten bir koğuş hastaya yetecek kadar hastalığa sahipmiş.
  İşte yeni Rıza Nurların peşinden gittiği, hep kaynak gösterdikleri kişi bu. Turgut Özakman’ın eserinden Rıza Nur’u biraz daha tanıtalım : Rıza Nur, bir uçtan bir uca sürekli gidip gelen bir kişidir. Balkan Savaşı’nda Arnavutları ayaklandırır, Kurtuluş Savaşı’nda milliyetçidir, anılarını yazarken ırkçıdır. Anılarında hem sultanlık ile halifeliği kaldırmış olmakla övünür; hem de hazırladığı parti programında halifeliği yeniden kurmak ister. “Türk Tarihi” adlı kitabında Mustafa Kemal’in hakkını teslim eder, onsuz zaferin olamayacağını belirtir. Anılarındaysa Mustafa Kemal’e olmadık iftiralar atar.

  Rıza Nur cinsel yönden de sağlıklı değildir. Kendi anlatımıyla gençliğinde bir kez cinsel tacize, bir kez de tecavüze uğramıştır. Sonrasında bir Harbiyeliye aşık olur. Kadın olmak ister. Husyelerini aldırtmayı düşünür.
  Rıza Nur’un “Hayatım ve Hatıralarım” adlı kitabının bazı cümlelerini aynen şöyledir :

  “Karımdan şu mektubu aldım: ‘Ben burada kendime bir hayat arkadaşı buldum. Bunu başkasından duyarak üzülmene imkan bırakmıyorum.’ Namussuz karı! Sonunda bana boynuz da taktı (s.1785). Galiba bu işte (M. Kemal’in) ve İsmet’in (İnönü) de parmağı var (s.1786).”

  “(Karımın) ahlakı da bozuldu. Evdeki kızları benden gizli çırılçıplak soyuyor, dans ettiriyor (s.1346)”

  “Bir Rus doktor, zampara mı zampara. Karının sözüne göre de bizim karıya da sataşmış (1410).”

  “Yataktan fırladım. Adam da derhal kaçtı. Baktım ki donum kesilmiş. Artık uyuyamadım (s.7).”

  “Yaşlı adam tabancasını çekti ve bana, ‘Çöz! Yoksa öldürürüm!’ dedi… Boğuşma başladı… Nihayet bayılıp kalmışım… Gözümü açtığım vakit yanımda kimse yoktu (s.84).”

  “Bu çocuğu (Harbiyeli) herkesten ziyade sevmeye başladım… Görmesem aklımdan hiç çıkmıyor, görsem yüzüne bakamıyor, içimde heyecan duyuyordum… Anladım ki bu çocuğa aşık olmuştum… Böyle bir aşkın sonu livata (sapık cinsel ilişki) demektir. (s.22)”

  “Kadın, erkekten aşağı bir mahluktur. (s.1530)”

  “Ne hayvan, ne de insan sevmem. Hele insanlar, iğrendiğim şeylerdir. (s.1531)”.

  “Arnavutları isyana teşvik ettiğimi ben kendi elimle yazdım. Bu kusur değil, iftiharım sebebidir (s.378). Bugün de bununla iftihar ederim. Bana büyük şereftir. (s.1305)”.

  “Ahlak ve temiz adetler ve faziletlerin bir kısmı kendiliğinden gitti, bir kısmını da bilerek ben terke mecbur oldum. Yalanda söyledim (s.105).”

  Rıza Nur’un hazırladığı bir parti programından saçmalıklar :

  • İdare sistemi laik ve sosyaldir. Fakat devletin resmi dini vardır.

  • Eski yazıya dönülecek ve Latin harfi ile ikisi beraber yürüyecek.

  • M. Kemal’in Nutuk’u toplattırılıp, imha edilecek .

  • Partiye mistik bir şekil verilip, üyeleri Türkçülük hususunda tarikat ve dervişlik gibi ilahi bir ideal ve gayrete sahip olacaktır.

  • Halveti tarikatına müsaade etmeli.

  • Hilafetin yeniden tesisi hayati bir ihtiyaçtır.

  • Başbakanlığa bağlı bir ırk müdürlüğü kurulacak, Türk olmayanlar memurluktan çıkarılacak.

  • Kadını erkekle eşit saymak, ona memuriyet vermekten büyük hata olamaz. Kadın çocuk makinesidir. Dans yasaklanacak. Kalıtsal hastalığı olanlar kısırlaştırılacak.

  Yeni Rıza Nur’lar, iğrenç yollarında yürüyebilmek için, Rıza Nur’un dışında kaynak, belge, bilgi sıkıntısı çekiyorlar. Çözüm olarak yine Rıza Nur’u kullanıyorlar. Kendileriyle aynı ağzı kullanan bir yabancı gazete de aynı pisliği yapmaktadır. Türk Ulusu Atatürk’e saldıran hainlerin kimlerle işbirliği içinde olduğunu görmelidir.

  SON SÖZ: RIZA NURLANE KADAR BENZEŞİYORSUNUZ..

 17. islamiyetgercekleri said

  ANNESİNE YÖNELİK İFTİRALARA YANITLAR

  İFTİRA :
  Atatürk’ün Annesi Genelev Kadınıymış ve Annesinin Genelevden Çıkarıldığına Dair Mahkeme Kararı Varmış (!)

  YANITLAR

  o Evli Bir Kadın Babalık Davası Açabilir mi?
  o Mustafa Kemal Askeri Okula Girebilir miydi?
  o Devletle Alay Ediyorlar !
  o Osmanlıda Genelev Var mıydı ?

  Türk basını o günlerde bu iftiraya tepki göstererek düzmece belgeyi inceledi.

  Basının vardığı sonuç:

  • Kağıdın rengi bozulmamış, yazılar hasar görmemiş, 110 yıllık belgede bu olanaklı değildir.

  • O dönemin kararlarında pul yoktur. Bu düzmece kağıtlarda pul var.

  • Kararda, imzası bulunan yargıçların adlarının ve kıdemlerinin yazılı olması gerekir. Yok.

  • Ayrıca kararda hukuksal mantık olarak da büyük bir yazım ve görüş hatası vardır. (2)

  • Zübeyde Hanım, Ali Rıza Efendi’yle ne zaman evlendi, düzmece kararın yılı olan 1882’ye dek kaç çocuğu oldu, M. Kemal’den önceki üç çocuğu için neden babalık davası söz konusu değil, mahkeme sırasında Ali Rıza Efendi’nin durumu ne, sağ mı, ölümü, Zübeyde Hanım’ın kocası mı, değil mi? Sağsa ve Zübeyde Hanım’ın kocasıysa bu durumda evli bir kadın nasıl babalık davası açabiliyor?

  • Annesi genelevde çalışmış olan ve üstelik bu durumu mahkeme kararıyla belgelenmiş birisini, Osmanlı ordusunda askeri okullarla alıyorlar mıydı?

  • Osmanlının o yıllarında resmi genelev var mıydı? Varsa çalışanları kimlerdi? Yoksa, bu konu nereden çıktı?

  • Annesinin ikinci evliliğine bile, küçük yaşına rağmen, katlanamayan bir Mustafa Kemal, annesinin böyle bir durumu olsa onu reddetmez miydi? Böyle bir anneye ölümüne dek bakar mıydı?

  • Ayrıca sözü edilen tarihte Zübeyde Hanım 24 yaşında ve babasıyla iki erkek kardeşi var. Bu koşullarda ve o günkü Türk aile yapısında böyle bir durum olabilir mi?

  • Böyle bir durum olsaydı, Mustafa Kemal’in muhalifleri, o yıllarda ve sonrasında, M. Kemal’i öldürme girişimleri yerine, bu durumu kullanmazlar mıydı?

  • Böyle bir durum olsaydı, Padişah Vahidettin, M. Kemal’e kızıyla evlenmesini önerir miydi?

  • Karşı taraftan “Bu durum o zamanlar bilinmiyordu.” sesleri geliyor. Bu olanaklı mı? Selanik gibi herkesin birbirini tanıdığı, özellikle Türk’lerin birbirlerini yakından tanıdıkları bir kentte böyle bir durum gizli kalabilir mi? M. Kemal’in çocukluk arkadaşları var, okul arkadaşları var, sonrasında Selanik’te görev yapan asker arkadaşları var. Bunların içinde sonradan muhalifi olanlar var. Bunlar, böyle bir şey olsa duymazlar mıydı?
  Duyanlardan, en azından biri, en azından Atatürk öldükten sonra, dile getirmez miydi? Karşı taraftan “Rıza Nur dile getirdi.” sesi geliyor. Rıza Nur’un kim ve nasıl biri olduğunu anlattık.
  Bu irdelemeyi daha çoğaltabiliriz. Ama irdelemedeki bu kadar soru bile bizi bir noktaya getiriyor. Desteksiz atıyorlar, alçaklığın en büyüğünü yapıyorlar. Bu iğrençliğin düpedüz iftira olduğunu anlamak hiç de güç değil.

  OSMANLIDA GENELEV VAR MIYDI?

  Osmanlı’da fuhuş yasaktır. İslam hukukuna göre zina kabul edilir ve ağır cezası vardır. Fuhuşu önlemek için padişahlar sık sık ferman çıkarırlar. Esir ticaretinin kaldırıldığı 1858 yılına kadar, çok yoksullar dışında erkekler bir fuhuş ort***** ihtiyaç duymazlar. Dört kadınla evlenebilmekte ve ayrıca esir pazarından “yataklık” kadın alınabilmektedir.

  Esir ticaretinin kaldırılmasından sonra, büyük kentlerde, fuhuş üzerindeki baskıda bir gevşeme olur. Gizli randevuevleri ortaya çıkar. Devlet değil, kent yöneticileri görmezlikten gelir, rüşvet karşılığında çalışmalarına göz yumulur. Rüşvetle göz yumulur ama, onun da koşulu vardır: Sermaye olarak Müslüman kadın çalıştırılmayacaktır. Ve bunun denetimi yapılır. Müslüman sermaye çalıştıran yere göz yumma biter ve yakalanan kadına çok ağır ceza verilir. İstanbul’da bu şekilde yakalanan bir Müslüman kadının, ceza olarak, cinsel organının kesilmesi olayı ünlüdür.

  Sonuç : Osmanlı’da devletten izinli, ruhsatlı, meşru genelev yoktur.

  Dolayısıyla Selanik mahkemesinin yazışacağı, karşısında muhatap yoktur. Muhatap olmayınca yazışma yoktur, yazışma olmayınca belirtilen adi yanıtta yoktur.

  NOT: Bu konuda ayrıntılı bilgi ve belge için, Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mumcu’ya başvurulabilir.

 18. timaroglu said

  vallah dostum bosu bouna o kadar yazmissin. neredeyse hepsini atlamak zorunda kaldim. riza nur diye birisinden bahsediyorsun, vallah ister inan ister inanma, ben bu kisiyi hic tanimam. ama eminimki o da senin gibi ezbercidir, tabi karsi tarafin. ben sana kaynagimi yukarida göstermistim, ararsan bulursun. ikinci yazindakilerde cok hos, bak benim söyledigim bir tek noktayi ammada “dalmissin”. cok kanina dokunmus. ne de olsa ATAN. ayni sulaledensin ya. bosver canim, üzme o kadar kendini. düsünüyorumda, sana da hakliksiz ediyorum. cünkü senin yasamin da kolay olmamasi gerek. islami bu kadar takinti haline getiren bir insan icin Türkiyede yasamak cok zor olmasi lazim. niye mi?:

  – sen simdi islam ile ilgili düsündüklerini, mesela Istanbul-Fatih semtinde acik acik sokakta söyleyenilirmisin? vallah söylemeye kalksan agzini tutan ilk ben olurum, cünkü sana zarar verilmesinden korkarim 🙂 peki bu ne anlama geliyor?. demek ki ATANIN su kurdugu yüce ülkende serbestce dolasip, düsündüklerini söyleyemiyorsun. evet senin acindan zor durum, kabul ediyorum. du hast mein Mitgefühl

  – yaw bir de su ezan sesi yok mu? hemde günde 5 vakit? herhalde sinirden cildiriyorsundur. ehh tabi böyle durumda piskolojik olarak senin hafif zararli olman cok dogal. evet senin acindan zor durum, kabul ediyorum.

  – peki ya dini bayramlarda? sahi sen ve senin klonlarin napiyorsunuz o günlerde? ATANIZIN mezarina mi kosuyorsunuz? hödü hödü “ATAM NOLUR GERI DÖN” diye hickira hickira agliyormusunuz? evet senin acindan zor durum, kabul ediyorum.

  – ya, cok merak ediyorum, herhalde cevrende (zorunlu olsanda) müslümanlarla karsilasiyorsundur. konu tamamen baska bir sey olsada, söyle deyimler geciyordur “Hadi bakalim allaha emanet ol”, “allah kolaylik versin”, “bak allah korumus”. eminim ki senin gibi Türkceye bu kadar özen gösteren birisi icin bu sözleri duydugunda her zaman icin sizliyordur. evet senin acindan zor durum, kabul ediyorum.

  – peki ailen ve cevren senin gibi mi düsünüyorlar? eger öyleyse, müslümanlarla arkadaslik kuruyormusunuz, yoksa sadece cahil müslüman kapicinizin arkasindan gülmeyi mi tercih ediyorsunuz? peki ya evlilikler nasil oluyor? sadece kendi sinifin üyelerimi söz konusu oluyor? evet senin acindan zor durum, kabul ediyorum.

  bak göründügü gibi sen kendi vataninda mahkum birisin. ama bununda kolayi var, dedigim gibi o kadar takinti haline getirme, biraz smooth ol, cool ol, relaks dostum relaks. mazallah, bunlarin hepsini icine ata ata verem olursun. diyorumya ben burayi coktan unuttuktan sonra, sen beni istesende istemesende hatirlayacaksin. ne zaman mi? birisi ATANA “laf” attigi zaman.

  hadi dostum, bak sana baris icin elimi uzatiyorum, sen geri tepiyorsun. yakisirmi senin gibi burjuva cocuguna? tamam kabul ediyorum, isci bir aileden geliyorum, bu senin beni hor görmene yeterli olabilir, ama bak bende senin gibi okumus birisiyim artik.

  belki senide sevindirecek bir haberim var. Baskin Oran bir TV-Kanalinda bir sey söylemisti, onu burada tekrarlamak isterim. haa simdi sen Baskin Orani da kesin hic sevmessin, merak etme, “Baskin Oranci” da degilim. sadece alinti olarak kullandigim icin, ismini telafuz ediyorum. bilimsel dünyada alintinin kaynagi her zaman gösterilir, ama sen benden daha iyi bilirsin bu isleri. asagi yukari söyle bir sey demisti:

  Din, Irk, Ideolojik kavgalar etmeye vaktimiz bile olmayacak, cünkü küresel isinmadan hepimiz geberecegiz, yok yok ölmeyecegiz, geberecegiz…

  hadi bakalim, sana ve bana hayirli gebermeler. ayrica sana ve Kemalist/Kemalci yandaslarina müslümanlara karsi, ermenilere karsi, yunanlarai karsi, bütün dinlerin mensuplarina karsi basarilar dilerim. tabi benim gibi ATANA laf atanlara karsida. ha buarada son olarak cok samimi birsey söylemek istiyorum (gerci sen bunun ustasisindir), lütfen su ATA-Fetisizmini hafif de olsa kisitlamaya calis, yoksa ona duydugun “sevgi” abnormal hallere gelebilir. güzel olmaz, bu konuda Freud`u okumani öneririm.

 19. timaroglu said

  haa buarada riza nur icin bir google yaptim, bu konuda bana yardimci olabilirmisin? simdi bu adam neco hocacilarin adami mi oluyor, yoksa ülkücülerin mi? ne bilim nihal atsiz ile ismi geciyorda. sanirim onun kitabi bi nevi senin icin “seytan ayetleri” oluyor degil mi?

 20. islamiyetgercekleri said

  Aferin sende gelişmeler görüyorum. Siteye girişinde sokak ağzı ile konuşuyordun. Burada medeni bir insan olmayı az da olsa öğrendin. Yavaşta olsa gelişme var.

  Birde araştırmacı olsan oradan buradan kaynaksız duyduğun işine gelen haberleri tüm Müslümanlar gibi havada kapıp papağanlaşmasan tam iyi olacak. Tabi sistem meselesi. Yıllarca araştırmadan uzak tutuldunuz masallar dinlediniz. Şimdi sizler için kaynak araştırmak baya zor..

  Asla şeytan ayetleri olmuyor. Şeytan ayetleri Allah tan gelmedir. Rıza Nur kim? Sor bakalım kaç kişi tanır bu adamı? Tarikat destekli yobazın birisi. Siyasi hayatta bir zamanlar Mehdi olduğunu söyleyen Mezarcı gibi saçmalamış bir deli.

  Çok zoruna mı gidiyor dünyada demokrasiye sahip olmuş bir ülke olan Türkiye ile bağın olması…

  Koyuyor değil mi sana Türküye nin laik olması.

  Sevr anlaşmasının yırtılıp Lozanın konulması içine oturdu sanırım.

  Kuranın Türkçe yazılıp okunmasıda sinir bozucu değil mi.

  Yunanlıları İzmirde denize dökmek asabını bozuyor..

  Kadınları erkeğe eş tutmak sana göre değil değil mi?

  Arap kıyafetleri içinde pislik içinde yaşayamadğın için rahatsızsın değil mi.

  Hayatta en hakiki mürşid ilimdir sözü szin beyninize ters dğil mi..

  Siz kalkmış burada sülalenizi anlatıyorsunuz. Anlayamıyorum sülalenizi neden övüyorsunuz. Ailenizi sülalenizi ideoloji yapmışsınız, tapıyorsunuz her birisine tek tek. Çok iyi yaa. Aileini, sülalesini övüp Türkiye Cumhuriyetini ve kurucusunu karalayan bir FREAK.. Devam edin devam. Aman tapınmaya devam edin siz kabe taşına.. Durmayın.. Putperestlerden farkınız yok.

 21. islamiyetgercekleri said

  Ezan seni sabah gün doğumunda uluyan köpek sesleri arasında pek duyulmuyor. Zaten daha sonra şehrin kalabalığında hiç işitilmiyor. Kalabalığın sesi arasında böğürtü gibi bir şey duyuluyor hepsi bu..

 22. timaroglu said

  hmmm, “koyuyor”, “oturdu”. bende gelisme varda sende tam tersi sözkonusu. aslinda cooook basitce bu tartismayi sadece bir cümle ile bitirebilirdin:

  ATAMIN anasi hayat kadiniydi bir söylentidir. gercek degildir. eger gercek olsa bile benim ATAMA karsi olan görüsümü bu deyistirmez.

  iste bu olgunlugu beklerdim senden. ama takintiya, ATAN ya. o insan üstü ya. bak o kadar sinirlenmis, titriyorsun ki Türkiye yerine Türküye yaziyorsun. yine isin kolayina kaciyorsan, yani bana buradaki müslümanlara yaptigin muameleyi yapiyosun. bilmem demokrat degilmisim, arap özentim varmis, kadin erkek es tutmuyormusum falan filan. bütün bunlari ATANI elestirdigimden mi cikariyorsun?

  canin sagolsun, tartismadan böyle ucuz deyimlerle kacmak istiyorsan bu senin isin. burasi senin siten, sen nasil rahat edersen.
  ben senin ATA-fetisiszmini elestiriyorum, sen bana müslümanliktan bahsediyorsun. ne sacma degil mi?. ama diyorum ya, ezber bu iste, o kadar alismissin ki bu tür tartismalara, yani ATANA laf atana (igrenc bir espiri oldu pardon 🙂 ) karsilik olarak hemen islama saldiriyorsun. canin sagolsun, sistem seni böyle eyitmis.

  ama seni anladim artik, pardon biraz gec olsada. sen aile sevgisi görmemissin, belli ki aile icinde ciddi sorunlar var (siddet olabilir, cinsel istismar olabilir). o kadar ciddi ki, ideallere kaciyorsun, bir baska insana tapiyorsun, bütün sevgiyi onda ariyorsun, ona laf atan oldu da mi sanki kendi ailene laf yemis gibi oluyorsun. kendi ufak dünyani kurmussun, orasi senin huzur buldugun yer. pardon bunlari düsünemedim, lütfen bagisla beni. senin huzurunu bozmak istemezdim.

  tamam seni kirmamak icin arastiracagim. riza nur ile ilgili bilgi toplayacagim. ilk görünüme göre söyle seyler iddaa etmis: Mustafa Kemal ayyasmis, erkeklerle cinsel iliskiye girmis, bunu gören Latife hanim ondan bosanmis gibisinden.

  bak iste burada gercek yüzün ortaya cikiyor. bu iddalar benim icin hic de önemli degil, farz edelimki bunlar birgün ispaatlaniyor. sen tir tir titriyerek herseyi inkar edersin, ben ise “evet ilginc biografi notlari, sonucta o da bir insandi.” derim. cünkü senin ATAN benim hayatimin merkezi degildir. onu 24 saat düsünmem gerekmiyor. evet haklisin aileme tapiyorum, hepsine tek tek. cok mu zoruna gidiyor? sende biraz ailene tapsaydin, belki biografisi cok celiskili olan bir insana tapmazdin.

  benim icin üzülme kocum, ben bu sene Türkiyeye tatil icin geliyorum, güzel keyfini cikaracagim. farkliliklara bakip (sende buna dahilsin) “vaybe böyle bir mozaik sadece Türkiyede olur” diye övünecegim. ne güzel iste, Türkiye monoton bir yer asla olmayacak. senin gibi insanlarda olmasi lazim, dengeler olmasi önemli.

  neyse istersen yukaridakilerine hic deyinme, sadece su son sorularima cevap verebilirsem cok sevinirim. ondan sonra bitirelim istersen:

  Yasaminin her saniyesinde islamla karsilasman sana “koyuyormu”?

  Atatürk-fetisizminin gün gectikce kan kaybetmesi, ve sadece islamcilar degil de liberal insanlar tarafindan da sorgulanmasa sana “koyuyormu”?

  Global dünyada (kafalardaki) sinirlarin artik kalkmasi sana “koyuyormu”?

  Yasadigin ülkenin hükümeti islamcilar tarafindan isgal edilmesi, kaleniz Cumhurbaskanligida elden gitmesi sana “koyuyormu”? itiraf edim su son nokta bana “koyuyor”

  hadi bakalim saglicakla kal. benimle bu cok ilginc, ama deyisik olmayan görüslerini paylastigin icin tsk ederim.

 23. timaroglu said

  adet yerini bulsun diye ikinci mesajim barissal anlamdam yaziyorum: derin bir nefes al, bir bardak su ic sonra kendi dünyana saklan. beni fazla takma, sinirden titreme, hayatini yasa be dostum

  hadi bye bye

 24. Notamatik said

  Bak Timaroglu bey,
  Hakikatten delimisin? İnmisin? Cinmisin? Neyin nesisin? orasını pek bilemem.
  Ama her ne haltsan, burdan görüldüğü kadarıyla bir Türk düşmanısın. Yada Türkiye Cumhuriyeti’nin düşmanısın.
  Şeriat yanlısımısın? Hacı hoca takımındanmısın o bile belli değil zira sen aynı zamanda da kendi peygamberine bile “M” diyerek hitap eden ve kendi peygamberine o.çocuğu diyen birinin sözlerini bize referans gösteren birisin. Bu durumda senin ne olduğun iyice karışık.
  Sırf Ata2mızın annesine “hayat kadını” dedi diye, aynı kişinin senin kendi peygamberine bile o.çocuğu demesini tarafsızlık sayıyorsun.
  Oysaki Ne sevgili Atamızın saygıdeğer annesi nede Muhammed’in annesi bir hayat kadını değillerdi.
  Bizim amacımız ak olan islamı gerçek dışı olaylarla karalamak olsaydı; senin yaptığının aynısını yaparak bizde Muhammed’in anasına yakışıksız sözler sarfederdik.
  Ama böyle terbiyesizce iftiralar atmak biz dinsizlere veya ateistlere yakışmaz.

  Biz Atamıza tapmıyoruz. Biz hiçbirşeye de tapmıyoruz. Çünkü tapınmalar, tapınaklar, ayinler, ruhlar, periler bizim gibi insanlar için yüzyıllar öncesinde kalmıştır.

  Bizim yaptığımız Ata’mıza tapmak değil; hayranlık duymaktır, sevgi duymaktır, saygı duymaktır ve herşeyden önemlisi ona şükran duymaktır.

  Şunu bilki; bizim Ata’mız gerçektende bir hayat kadınının oğlu dahi olsaydı, biz onu aynı hayranlıkla ve aynı sevgiyle yine severdik.

  Kaldı ki; içinde insan sevgisi bulunan kişi; Çin’liyi, Japon’u, Türk’ü, İngiliz’i Yahudi’yi, Laz’ı, Çerkez’i, Kürd’ü ayırmadan seveceği gibi; aynı zamanda da hiçkimseden ayırt etmeden; bir hayat kadınını da sever.

  Biz ülkemizi ve vatanımızı ve insanımızı bir başka severiz. Ama bunun yanında ayrı gayrı yapmadan diğer insanları da severiz, hayvanlarıda severiz, doğayı da severiz.
  Senin gibi önüne gelene nefret kusmayız.

  Biz Atamızın sevgisini vatan sevgimizden ayrı görmeyiz. Çünkü bizim cumhuriyetimiz bize Ata’mızdan mirastır. Sizin dinci yobazlarınızdan miras değildir.

  Biz Laz’ımızla, Kürt’ümüzle, Ermeni ve Yahudi’mizle, Rum’umuzla 29 Ekim 1923’te “Atamız tarafından” kurulmuş olan Türkiye cumhuriyetinin milletiyiz.
  Bunlar sana boş şeyler gelebilir ama bizim kanımızda nankörlük yoktur. Bu yüzden de senin gibi olamayız.
  Biz dinsizler ve ateistler sizin sandığınız gibi manevi duygulardan uzak insanlar değiliz, tam aksine dinden çıkmadan önceki din’e ayırdığımız manevi duygularımızı da vatan sevgisine, insan sevgisine ve doğa sevgisine kattık. Bu manevi duygularımızı katladık.

  Bizi ne sizin Osmanlı’nız bağlar, nede ırkçıların Kurtları bağlar.
  Biz vatan olarak sadece 1923’te kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’ni tanırız.
  Üstelik biz bu vatanı bedava almadık, dedelerimizin kanlarıyla ve canlarıyla aldık. Sen anlamazsın ama yinede şu aşağıdaki resmi bir tıkla da bak.

  Cumhuriyetimizin Bedeli

  O resim neyin resmi biliyormusun?
  Bu vatanın kurulması için Gelibolu’da canlarını yitiren 57. alayının sancağının resmidir.
  Bu sancak Avustural’ya Melbourne müzesinde sergilenmektedir.
  Üzerindeki tanıtım plaketinde ise şu sözler yer almaktadır:

  “Bu Alay Sancağı Gelibolu savaş alanından getirtilmiştir, ama esir
  edilmemiştir. Türk Ordusu’nun geleneklerine göre bir alayın sancağı,
  alayın son eri ölmeden teslim edilemez. Bu sancak, sonuncu muhafızın
  da altında ölü olarak yattığı bir ağacın dalına asılı olarak
  bulunmuştur. Kahramanlık timsali olarak karşınızda duran bu Türk
  Alayı Sancağını selamlamadan geçmeyin”

  Selam olsun Ata’ma, Selam olsun şanlı sancağıma.
  Canım feda aziz Milletime.

 25. timaroglu said

  (ooo hayirdir, son laf benim olsun havalarina girmissin. su altaki yazida seni rahatsiz eden nedir? vallah burada benden daha agir laf söyleyenler var onlari pek sansür etmemissin. ne o yoksa tipik aptal müslüman göstermen icin ben uygun degilmiyim? ask olsun…)

  hmmm, “koyuyor”, “oturdu”. bende gelisme varda sende tam tersi sözkonusu. aslinda cooook basitce bu tartismayi sadece bir cümle ile bitirebilirdin:

  ATAMIN anasi hayat kadiniydi bir söylentidir. gercek degildir. eger gercek olsa bile benim ATAMA karsi olan görüsümü bu deyistirmez.

  iste bu olgunlugu beklerdim senden. ama takintiya, ATAN ya. o insan üstü ya. bak o kadar sinirlenmis, titriyorsun ki Türkiye yerine Türküye yaziyorsun. yine isin kolayina kaciyorsan, yani bana buradaki müslümanlara yaptigin muameleyi yapiyosun. bilmem demokrat degilmisim, arap özentim varmis, kadin erkek es tutmuyormusum falan filan. bütün bunlari ATANI elestirdigimden mi cikariyorsun?

  canin sagolsun, tartismadan böyle ucuz deyimlerle kacmak istiyorsan bu senin isin. burasi senin siten, sen nasil rahat edersen.
  ben senin ATA-fetisiszmini elestiriyorum, sen bana müslümanliktan bahsediyorsun. ne sacma degil mi?. ama diyorum ya, ezber bu iste, o kadar alismissin ki bu tür tartismalara, yani ATANA laf atana (igrenc bir espiri oldu pardon ) karsilik olarak hemen islama saldiriyorsun. canin sagolsun, sistem seni böyle eyitmis.

  ama seni anladim artik, pardon biraz gec olsada. sen aile sevgisi görmemissin, belli ki aile icinde ciddi sorunlar var (siddet olabilir, cinsel istismar olabilir). o kadar ciddi ki, ideallere kaciyorsun, bir baska insana tapiyorsun, bütün sevgiyi onda ariyorsun, ona laf atan oldu da mi sanki kendi ailene laf yemis gibi oluyorsun. kendi ufak dünyani kurmussun, orasi senin huzur buldugun yer. pardon bunlari düsünemedim, lütfen bagisla beni. senin huzurunu bozmak istemezdim.

  tamam seni kirmamak icin arastiracagim. riza nur ile ilgili bilgi toplayacagim. ilk görünüme göre söyle seyler iddaa etmis: Mustafa Kemal ayyasmis, erkeklerle cinsel iliskiye girmis, bunu gören Latife hanim ondan bosanmis gibisinden.

  bak iste burada gercek yüzün ortaya cikiyor. bu iddalar benim icin hic de önemli degil, farz edelimki bunlar birgün ispaatlaniyor. sen tir tir titriyerek herseyi inkar edersin, ben ise “evet ilginc biografi notlari, sonucta o da bir insandi.” derim. cünkü senin ATAN benim hayatimin merkezi degildir. onu 24 saat düsünmem gerekmiyor. evet haklisin aileme tapiyorum, hepsine tek tek. cok mu zoruna gidiyor? sende biraz ailene tapsaydin, belki biografisi cok celiskili olan bir insana tapmazdin.

  benim icin üzülme kocum, ben bu sene Türkiyeye tatil icin geliyorum, güzel keyfini cikaracagim. farkliliklara bakip (sende buna dahilsin) “vaybe böyle bir mozaik sadece Türkiyede olur” diye övünecegim. ne güzel iste, Türkiye monoton bir yer asla olmayacak. senin gibi insanlarda olmasi lazim, dengeler olmasi önemli.

  neyse istersen yukaridakilerine hic deyinme, sadece su son sorularima cevap verebilirsem cok sevinirim. ondan sonra bitirelim istersen:

  Yasaminin her saniyesinde islamla karsilasman sana “koyuyormu”?

  Atatürk-fetisizminin gün gectikce kan kaybetmesi, ve sadece islamcilar degil de liberal insanlar tarafindan da sorgulanmasa sana “koyuyormu”?

  Global dünyada (kafalardaki) sinirlarin artik kalkmasi sana “koyuyormu”?

  Yasadigin ülkenin hükümeti islamcilar tarafindan isgal edilmesi, kaleniz Cumhurbaskanligida elden gitmesi sana “koyuyormu”? itiraf edim su son nokta bana “koyuyor”

  hadi bakalim saglicakla kal. benimle bu cok ilginc, ama deyisik olmayan görüslerini paylastigin icin tsk ederim.

 26. Notamatik said

  Sevgili genç kardeşlerim!
  Gördüğünüz gibi bu utanmaz islamcılar sizlerin Ata sevginizi çekemiyorlar, vatanseverliğinize katlanamıyorlar.
  Türk’ün kendi atasına duyduğu sevgiyi Arap atası Muhammed’e yar etmek istiyorlar.
  Türk’ün milletine duyduğu aşk’ı Arap ümmetine yar etmek istiyorlar.
  Türk’ün kendi toprağına duyduğu inanılmaz sevgisini Arap’ın kutsal(?) topraklarına yar etmek istiyorlar.
  Kısacası maksatları sizleri Araplaştırıp din yoluyla sömürmek.

  Kanmayın böyle alçaklara.
  Sizin vatanınız da, Ata’nız da, topraklarınız da bütün dünyada rezil olmuş olan Arap’ın herşeyinden çok daha kutsaldır.

  Bu utanmazların iki türlü taktiği var.
  1- Sen Ata’nı çokmu seviyorsun? Ama senin atan bir dinsiz imansız kafirin tekiydi. Üstelik de kendisi sarhoş anası da hayat kadınıydı. Gel sen Ata’nı bırak dinine bağlan, en doğru yol budur.

  Bu üstteki taktik tutmayacak gibiyse; bu seferde B planı olan bu takdiği uyguluyorlar.

  2- Sen Ata’nı çokmu seviyorsun? Öyleyse senin dindar olman lazım. Çünkü Atatürk de muhafazakar ve dindar biriydi. Eğer Ata’nın izinden gidiyorsan ve onu seviyorsan senin dindar olman lazım.

  Üstelik bunu yapanlar aynı kişiler. Adamına göre takdik uyguluyorlar. Biri tutmazsa öbürünü uyguluyorlar. Yeterki genç beyinleri din karanlığına batırsınlar da, nasıl batırılarsa batırsınlar.

  Evet Ata’mız geçektende bir dinsiz imansız kafirdi. Bunun belgeleri birçok şekilde açıklandı.
  Ama ben atamızla en çok bu yönden gurur duyuyorum.
  Ne olacaktı ki zaten o dahi insan? Kendisinin yanında sıfır kadar bile değeri olmayan Muhammed’in yalanlarına inanıp Arap’ın allahına mı tapacaktı?
  Eğer o öyle birisi olsaydı şu anda sizin kendinize ait bir vatanınız olurmuydu hiç?

  İnanmayın kardeşlerim böyle rezil insanların takdiklerine.
  Biz sizden para pul istemiyoruz. Size seccade, halı, hacı yağı, kuran cd’leri vs. satmayacağız.
  Tapınak kurup sizden tapınağa yardım istemeyeceğiz.
  Tv kanalı kurup inanç sömürüsü yapmayacağız.
  Marketler zinciri kurup; inanç üzerinden satış yapmayacağız.
  Kimseden de para almıyoruz. Örgütümüzde yok. Vatan aşkıyla, insan aşkıyla anlatıyoruz bütün bunları.
  Sizi cennetle kandırmıyoruz, cehennemle tehdit etmiyoruz.
  Size dinden çıkıp; içki için, kumar oynayın, hırsızlık yapın, yalan söyleyin demiyoruz.
  Siz kötü işler zaten yapmıyorsanız; bunu islamdan geliyor zannetmeyin, bu sizin kendi iç güzelliğinizden, aile terbiyenizdendir.
  Zaten bu kuran denen ahlak dışı kitapdaki iyiliğe ve güzelliğe yönelik ayetleri biraraya toplasanız en fazla 7 sayfa çıkar. Onlar da zaten tevrat ve incilden kopyalanma ayetlerdir.
  Geri kalanı ise; öldürün, saldırın, dövün, asın, kesin, hapsedin, inananları s.kmeyin inanmayanları ve köleleri s.kin.
  İşte geri kalanı böyle şeyler.
  Sadece bunlar değil şunlar da var; inanmayanların mallarını gasp edin, soyup soğana çevirin, kadınlarına tecavüz edin, baskın düzenleyin, onları köle yapın, kellelerini kesin.
  Yetmedimi şuda var; birisi size bir kötülük yaparsa sizde ona iki mislisiyle karşılık verin, (Kan davasına teşvik).
  Bunun yanında ise; tıkpı bir sokak kabadayısı ağzıyla, inanmayanlara bol bol küfür, bol bol tehdit, kanlı irinler içirmeler, derilerini değiştire değiştire sonsuza kadar yakmalar var.
  İnanan erkeklere ise 9 yaşındaki huriler ve genç oğlanlar var.
  İşte kuranın özeti budur. Yüzde 3’ü tevrat ve incilden kopyalanma (Birazda putperest dinlerden) iyilik yönündeki ayetler; yüzde 97’si ise işte böyle sapık ayetler.

  Üstelik iyilik yönündeki ayetlerin tümü sadece inananlara karşıdır. İnanmayanlara ise iyilik yapmak tam tersine günahtır, onlara kötülük yapMaMak da günahtır.

  Kuranda ibadetlere bile önem verilmemiştir.
  Örneğin günde 5 vakit sandığınız namazın kaç vakit ve hatta kaç rekat kılınacağı bile kuranda yazmaz.
  Kurban kesip fakirlere dağıtmanız bile kuranda yazmaz, kurban bayramı diye birşey yoktur.
  Sünnet olmak yoktur, Ramazan bayramı yoktur, Mevlit yoktur, Teravih namazı, bayram namazı yoktur, Zekatın hangi miktarda olacağı yoktur, Abdestin nasıl alınacağı yoktur, uyuşturucu madde kullanımı insanlık tarihi kadar eski olmasına rağmen, uyuşturucu madde kullanımına dair herhangi bir yasak yoktur.

  Yani gördüğünüz gibi; ibadetler bile ikinci planda. Asıl önemli olan inanmak ve sadece inanmak.

  Sizi inandırmalarındaki asıl amaç ise; Muhammedin bir çete reisi olduğunu saklayaraktan, şimdiki islam mafyasına aynı yolları açmak.
  İyilik öğretiyorum bahanesiyle, baskı, zülum uygulayarak sizi iliğinize ve kemiğinize kadar sömürmek.
  Sizi uyuşturmak.
  Yatak odanıza kadar dahi ahlaksızca müdahale edip sizi orda bile robotlaştırıp iyice aptallaştırmak.

  Namazlarla, ezanlarla, oruçlarla hayatınızı abluka altına almak. Bu yolla sizi ömür boyu rehabilitasyon ve hipnoz altında tutup evire çevire sömürmek. Mezara gidene kadar peşinizi bırakmamak, kanınızı son damlasına kadar emmek. (Farkında olmadan islam için vergi yoluyla her ay 150 YTL haraç ödüyorsunuz. Ama hepsi bu değil tabiki)

  Değerli kardeşlerim,
  Sizin o pis Arap’ın ahlakına ihtiyacınız yok, ahlak sizin kendi asaletinizde.
  Ahlak o pis Arap’ın utanmaz, gece baskınları düzenleyen, 9 yaşındaki kız çocuklarıyla gerdeğe giren atasında değil, sizin alnı açık şanlı Ata’nızda.

  Ama eskiler inanmış?
  Siz eskimisiniz? Saatinize bakın 2007 yazdığını göreceksiniz.
  Size tanrıya inanmayın demiyorum. Ama artık görünür ve görünmez putlar devri kapanmıştır. Tapınmalar ve tapınaklar devri bitmiştir. Çağımızda artık her türlü baltalı veya baltasız ilahlar ölmüştür.
  Tanrı vardır veya yoktur bunu kendiniz bulun, bulamazsanız dahi, bulmak zorunda değilsiniz, hele hele kendiniz bulamadınız diye her yalancı ahlaksız haydutun sözlerine inanmaya ise hiç mecbur değilsiniz.

  Hepinize saygı ve sevgilerimle
  Notamatik.

 27. islamiyetgercekleri said

  Atatürk ü 24 saat saplantı haline getirenler sizlersiniz. 24 saatlik bir gün boyunca Atatürk şöyle yapmıştı, böyle demişti diyerek dolaşmam. Atatürk olsaydı şimdi şunu yapardı da demem. Ya da Atatürk şöyle yapın demişte demem.

  Siz Almanya da camilerde beyinleri yıkanmış birer gurbetçisiniz. Almanya ya gidenler zaten Türkiye nin köylüleri, cahilleridir. Onlardan doğanlarında ailelerinden tek bir farkı yok. Yani kısaca din baronlarının sömürgesine açık köhne beyinler..

  Oralarda milletin elinde oyuncaksınız. Gerçek kimliğinizi kaybetmiş ne oraya ne buraya uyum sağlayamamış birer hilkat garibesi haline sokulmuşsunuz oradaki camilerde ki propogandalarla.

  Sizin gibi İslamcılara koyuyar Atatürk bundan seneler önce Türkiye yi globalleştirdiği için. Bu yüzden dünyanın globalleşmesi bana koymaz. Size koyar ancak. Zira globalleşen dünyada sıkışıp yalnız köşesinde kalanlar Müslüman ülkelerdir.

  Sana çok koymuş Arab ın gelenek görenek ve alfabesinin kaldırılması. Hala hayaller içindesiniz. %5 okuma yazma bilen bir Osmanlı söz konusu. Tabi millet cahil kalsın din baronları cukkayı götürsün. Önünüz kesildi. Ama Almanyada hala Osmanlı döneminde ki gibi geri kafalı insan dolu. Bunlar camilerde sizin beyinlerinizi okuyacak makine yaptık denerek kandırıldı. Gördün mü o güzel İslam dinini nelere kadir?

  Sen bataklık içinde kendini gül zannedebilirsin.

  Bana koyan hiç bir şey yok.. Demokrasilerde insanlar hak ettikleri gibi yönetilirler. Eğer halk tercihini yaptıysa demokrasi işler. Baştakiler gemicik alırlar, villalarını çoğaltırlar, altın bozdurup iş kurarlar..

  Sen kendi derdine yan. Hala Almanya gibi bir memlekette sömürt kendini hocaların elinde. Dediğim gibi Almanya ya göç eden kişiler buna senin ailende dahil okumamış,cahil, köylü kimselerdir. Para biriktireceğiz diye Almanların sokağa attığı eşyaları evlerine getirirler. Yerin altında bodrum katlarda yaşarlar. Kadınlar market temizliğine gider. Orada tek bir sosyal faaliyete katılmazlar. Parklarda mangal yapıp hayatlarını koyun gibi yaşarlar. Almanlar bu tip yaşayanları yok sayar. İşte bu yüzden bu insanlarda camilere doluşup diğer dünya masalı ile kendilerini kandırırlar. Camideki hocalar bu ezilmişliğin farkındadır. Onları istedikleri gibi kandırırlar. Zaten bu cahil kitleninde istediği budur. Dünyada insan olamadıysa diğer tarafta olabilmek. Tıpkı sizin gibi bay Timuroğlu.. Kendi insan olamayaşınızı sorgulamak yerine çevreye pislik saçarak insan taklidi yapmak…

 28. hüseyin said

  bu siteyi yapan geri zekalılar hala görmüyormusunuz gerçekleri ALLAH’ın var olduğunu sizi orada mustafa kemel bey de kurtaramıyacak çünkü o islamın içini boşaltmak için elinden geleni yaptı ve laikliği koydu.yani islam karşıtı o.
  bu siteyi yapanları ALLAH kahretsin ve sşizin halini ahirette görmek istiyorum.aptallar.

 29. islamiyetgercekleri said

  İşte yeni bir ahlaklı Müslüman örneği.Tıpkı Kuranda kiTanrısı gibi lanet edip duruyor. Laiklik İslam karşıtlığı değildir. Siz bunu anlayamadıysanız o zaman sizde bir sorun var.

  Atatürk e kadardaha Kuranın ne dediğini anlayamıyordunuz. O ilk Türkçeye çevirdi Kuranı. Öncesi anlamadığınız bir dilde okuyordunuz. Zira Osmanlının dili Arapça değildi.

  İSLAM hangi İslam. Ortada olan İslamcılık. Hangisi doğru olanı? Sünnilik mi? Vahabilik? Şiilik? Şafilik? Hanefilik? ve daha bir çokları.. Hangisi gerçek İslam? Cevap nedir? İşte laiklik bütün bu mezheplerin inançları doğrultusunda yaşamalarını garanti eder. Laiklik olmasa ne olacak? Mezhep savaşı. Sünni çoğunluk diğerlerini yok etmeye çalışacak…

  Devlet her inanca eşit uzaklıkta olmalıdır. Devlet sünni olsa ne olacak? Tarihteki gibi Aleviler zulüm görecekler..

  Sanki dini yasaklamış Atatürk. Tek yaptığı dini dogmalardan, mitlerden ayıklamak olmuş. Atatürk Cumhuriyetinde 79.000 cami var. Okul sayısından fazla.

  Tabi sende her Müslüman gibi yalan söylemeye, lanet etmeye alışıksın… Alışın artık bu gerçeklere. Geçti o eski devirler artık. İnternet çoktı özgürlük ve gerçekler ortaya saçıldı.. Siz lanet etmeye devam edin.. Öbür dünyada ayva memeli hurileri hayal edin..

 30. Yasin said

  Siz sanki çok güzel bir uslup kullanmış gibi millettende güzel bir uslup bekliyorsunuz ya utanmazlığınızın bu kadarına da pes doğrusu. Sitenin başından sonuna kadar peygamberimizin ne şehvet düşkünlüğü, ne sapıklığı, ne üçkağıtçılığı kalmış. Herşeyi uydurmuşsunuz. Ama bir müslüman bu yaptıklarınız için size lanet okuyunca kendinizi sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteriyorsunuz. İnternet çıktı her haltı işleyebiliriz artık diye terbiyesizlik eden ancak bir ateist yada putperest olurdu. Sizden ahlaklı bir davranış beklemek saçma olur. Ne olduğunuzu daha kendiniz bile bilmiyorsunuz ya, ateist mi putperestmi pagan mı, ateist mi, panteist mi? Atatürke saygı duyulması gerektiğine inanıyorum ama tapınma eylemi ne Hz Muhammede ne de başkasına yapılabilir Yalnızca Yüce Yaradan Allah (cc) hariç. Ayrıca Atatürk Türk tarihi için Hitler Alman tarihi için, Mussolini İtalyan tarihi için vs… çok önemli şahsiyetler.

  Peki bir polonyalı demezmi adama “bana ne senin Atatürkünden Hitlerinden bana ne faydası var” diye. Burda faşistlik yapıyor, Arap halkını pis diye niteleyip hakaret ediyorsunuz. Bide utanmadan fasist yorumlara yer vermeyiz gibisinden konuşuyorsunuz.

  Peygamberimiz alemlere rahmet olarak gönderilmiştir ve onun yolundan gidenler için büyük nimetler vardır. Siz bunu idrak edecek kapasitede değilsiniz. Mühürlü bir kalbiniz var. Şimdi diyeceksiniz niye mühürlendi? Kimse size iman etmeyin demiyor. Buyrun iman edin yol açık. Ama siz inat ediyor, kibre kapılıyorsunuz. Sonrada Kurana Allaha hakaret ediyorsunuz.

  Hatta o kadar aşırı gidiyorsunuz ki inananları bile elinize geçirseniz neredeyse bi kaşık suda boğacaksınız. Araplar ne kadar pis ve kötü olsalar da taharetsiz, domuz yiyen, kedinin köpeğin ağzını yalayan, petrol için katliam yapan, sapık ilişkilere giren, kimin eli kimin cebinde olduğu belli olmayan, kalpleri fitne fücür dolu batılılar kadar pislik olamazlar.

  Ha bide her yorumunuzda bir müslüman akılla olamaz, peygamberi gibi yalan atar gibisinden edepsizce yorumlar yapmışsınız. Biz 200 metrelik şilebi 48 metrelik tekne yapmıyoruz.

  Atamızı severken bile ilerde onu zor durumda bırakacak yalanlar uyduruyorsunuz. Kaldiki diyelim M.Kemal ateistti (ki siz onun İslam dini ile ilgili sözlerini hiç okumamuşsınız galiba) , bu onun ülkemiz adına yaptığı işleri inkar etmemiz anlamına gelmez. Bir müslüman olarak takdir ederiz. Bu niye size bu kadar ağır geliyor anlayamıyorum. Sanki tapulu malınızmış gibi dört elle sarılmışsınız, sanki biri gelip onu elinizden alacak mış gibi… Önce insanı sevmeyi öğrenin. Sitede Türkliğinüzü ön plana çıkarıp övünürken yorumlarınızda kardeşlikten bahsetmeyin.

  Ne mal olduğunuz gün gibi ortada. Sizler ülkenin huzuruna düşman fitnelerden başka birşey değilsiniz. Ahh bi huzur ortamı bozulsada istifade etseniz. Fitne çıkarsanız! Tek derdiniz bu. Kusura bakmayın ama sizden ala vatan haini din memleket düşmanı olmaz. Amacınız insanları din bağını ortadan kaldırarak yoldan çıkarıp vatanı bölmek.

  YAZIKLAR OLSUN SİZİN GİBİ SOKAKTA İNSANIM DİYE DOLAŞAN HAİNLERE.. YAZIKLAR OLSUN……….

 31. islamiyetgercekleri said

  Üslubumda burada şu anda yazan hangi birisine lanet etmişim? Bela okumuşum yada aşağılamışım gösterirmisiniz?

  Muhammed konusuna gelince. Kuranda yazılanları yazdım.

  Örnek:
  50.Ey Peygamber, gerçekten Biz sana ücretlerini (mehirlerini) verdiğin eşlerini ve Allah’ın sana ganimet olarak verdikleri (savaş esirleri)nden sağ elinin malik olduğu (cariyeler) ile seninle birlikte hicret eden amcanın kızlarını, halanın kızlarını, dayının kızlarını ve teyzenin kızlarını helal kıldık; bir de, kendisini peygambere hibe eden ve peygamberin kendisini almak istediği mü’min bir kadını da, -mü’minler için olmaksızın yalnızca sana has olmak üzere- (senin için helal kıldık). Biz, kendi eşleri ve sağ ellerinin malik olduğu (cariyeleri) konusunda onlar (mü’minler) üzerine neyi farz kıldığımızı bildik (size bildirdik). Böylelikle senin için hiçbir güçlük olmasın. Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.

  Ne diyor burada savaş ganimeti olan kadınlar. Ne demek savaşta esir olarak alınan kadınların helal olması?

  Parasını ödediğin kadınlar.

  Amcanın kızlarını, halanın kızlarını, dayının kızlarını ve teyzenin kızlarını . Ne kadar akraba kızı varsa yani..

  -peygamberin kendisini almak istediği mü’min bir kadını … Muhammed ki mi isterse yani…

  -kendisini peygambere hibe eden kadınlar..

  Bunları yazmak mı hakaret oluyor..

  İyi ama bunlar Kuranda yazıyor. Ben kafamdan uydurmuyorum..

  Sadece sorduğum sizce peygamber sıfatlı birisinin bu kadar karı kızla işi olması garip değil mi? Bunu neye göre soruyorum.. Kurana göre. Şimdi ben mi Kuranda bahsi geçen şeyleri söylediğim için ahlaksız oluyorum?

  Ganimet konusu:

  Savaşta ele geçirilen kadınlar ganimettir. Ahzab 50 den anlıyoruz bunu..

  Enfal -1 Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah’a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah’tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah’a ve Resulü’ne itaat edin.

  Demek ki ganimet istiyor Muhammed ve Allahı. Ganimet dünya malı değil mi? Benim suçum mu bunu demek. Bak Kuranda yazıyor. O zaman Kuran ahlaksız…

  İnternet her haltı yemek değildir. Korkuya son vermektir. Ne oldu iyi hatırlayın Kuranı Muhammedi eleştirilenler. Kuran ayetleri doğrultusunda öldürüldüler.. Konca Kuriş, Turan Dursun…. Kim kralın karşısına çıkıp zalim olduğunu söyleyebilir? İşte internet kralın karşısına çıkmadan zalimliğini söyleme fırsatı veriyor…Sizin yalanlarınızı ortaya seriyor..

  Arap halkına pis diyen yok. Bana ne Araplardan. Ben Araplaşmayacağım diyorum. Arap ne isterse yapsın. Derdim değil. Türk Arap olamaz. İranlı ya da Amerikalı olamayacağı gibi aynen….

  Siz 200 metre şilebi gemicik yapıyorsunuz bu arada.. RTE nin sözüdür bu.. Müslümanın yalanları dolu ortalık.Örnek… Kaptan Cousteau, Neil Armstrong Müslüman oldu.. Kızıl denizdeki firavun mumyası.. Kabir azabı çeken gencin resimleri(oysaki Amerikada öldürülmüş don atletli bir ceset resimleridir o) Hubble teleskobunun çektiği resimler Kuranda anlatılıyor.. Bunlar yalan değil mi?

  Burada Mustafa Kemal in din ile ilgili hiç bir görüşüne şahsım olarak yer verilmemiştir. Benim için Atatürk modernliktir.. Onun din ile ilgili inançları beni bağlamaz. Kişiseldir..

  Sizler ahh bir şeriat gelse derdinde insanlarsınız. Şeriat gelsede insanları sindirsek malı götürsek derdindesiniz.. yazık masallarla hayatını geçiriyorsunuz..

  Yazıklar olsun sizin gibi sokaklarda masallara inanıp gezinen cahillere.. Yazıklar olsun…

 32. Yasin said

  Bakıyorumda yukarıda pis Arap yazdığın yeri silmişsin. Ne mal olduğu ortaya çıkacak diye galiba. Ayrıca masallara inanan biz değil sizlersiniz. Evet Kaptan Cousteau aslında müslüman olmamıştı ama ayak bastığı topraklardaki müslümanları kandırmak için onlara bu yalanı söylemişti. Burada üçkağıtçılık yapıp sömürü amaçlı bu yalanı söyleyen bir müslüman değil, bizzat kendisi. Ayrıca bu şahısların müslüman olması islamiyeti şereflendirmez aksine onlar islamla şereflenebilirler. Sana Araplaş diyen yok. Her kavim kendine has kültüre, gelenek ve göreneklere ve de giyiniş tarzına sahiptir. İslam dini zaten buna asla müdehale etmiyor. İnanç ise farklı bir boyut. İyiki o ayetleri görmüşsün kuranda başka ayetlerde var. Sadece birkaç ayete takıntı yapmışsın. Öyle göstermeye çalışıyorsunki sanki Kuran sadece peygamberin cinsel hayatına odaklı. Kuranı okuyorsun ama sırf eleştrmek için. Peki bir tarih kitabında bile bulunmayacak kadar eşsiz ve değerli ayetlerede bir göz attın mı?

  Lut kavmi, Semud Kavmi, Nuh kavmi ve daha birçok kavimler hakkında biz şu an bilgi toplayamazken, Kuranı kerimde hepsi açık açık yazıyor. Bunu okuma yazma bilmeyen biri nerden bilebilir. Okuma yazma bilse bile bu bilgileri nerden edinebilir, bu kadar açık ve net olarak. Evet internet olmasa sen çıkıpta bunları söyleyemezdin. O cesaret yok sende. Söylermisin bana müslümanlar zalim olmuşta kime ne yapmış. Haçlı seferlerimi düzenledikki bizi bu kadar zalim ilan ettin. Ama nasıl bir insanın anasına küfredersen öfkelenir, dinde öyledir. Sen bizim dinimize hakaret ediyorsun.

  ELBETTE BUNU AÇIK AÇIK YAPAMAZSIN. Birinin karşısına geçipte ananı… desen, ne yapar? İşte aynı tepkiyi görürsün. Yürek ister. Atatürk modernliktir peki modernlik nedir? O zaman peygamberimizde bir çok yenilik getirmiştir. Oda modernmiş, de mi? Diyorum ya sizin kalbiniz mühürlenmiş. Ama bunu Allah’tan bilmeyin kendinizden bilin. Türkiye müslümanlığı seçmiş bir ülke. Bu seni rahatsız ediyorsa Avrupa’ya git. Özellikle İskandinav ülkelerinde senin gibi çok ateist var. Orada huzur içinde yaşarsın diyecem ama onların çoğuda intiharı seçiyor. Sende bir gün bunalıma girersin hiç şüphem yok

 33. xxx said

  kaptan cousto nun müslüman olup olmamasını kimse sallamaz.ALLAH BİRDİR.

 34. xxx said

  Osmanlı’da fuhuş yasaktır. İslam hukukuna göre zina kabul edilir ve ağır cezası vardır. Fuhuşu önlemek için padişahlar sık sık ferman çıkarırlar. Esir ticaretinin kaldırıldığı 1858 yılına kadar, çok yoksullar dışında erkekler bir fuhuş ort***** ihtiyaç duymazlar. Dört kadınla evlenebilmekte ve ayrıca esir pazarından “yataklık” kadın alınabilmektedir.
  Osmanlı da genelev yoksa kerhaneleri atatürk mü açtırdı?

 35. islamiyetgercekleri said

  Kimse sallamaz diyorsunuz Kaptan Cousteaux nun Müslüman olup olmamasını da adamı neden durduk yere yalan haberle Müslüman yaptınız? Derdiniz neydi?

 36. islamiyetgercekleri said

  Tabi Osmanlı da fuhuş yoktu. Zira köle pazarlarında sıra sıra cariyeler parası olanlar için hazır ve nazırdı. Bizzat Sultanlar ın kendisi cariyeleri harem e doldurmuştur.

  4 kadın ve sayısız cariyenin olduğu yerde fuhuş yerleri olmasın yani..

  Bu aradasiz kaçıncı eşisiniz kocanızın.. İyi ki 21.yy da yaşıyorsunuz yoksa bir zenginin cariyesi olma ihtimalinizde vardı kadın olarak. Baskın yapıp cariye toplama devri bittide kurtuldunuz…

 37. islamiyetgercekleri said

  Hiç bir yerde Pis Arap yazmadıım. Siz kafanızdan uydurmayınız lütfen…
  Kaptan Custeaux neden Müslümanlara yaltaklansın ki.. Adam araştırmacı.. Kendinin dediği tek bir şey yok.

  Gelelim diğer meseleye..
  Sümer tabletlerinde en ince ayrıntısına kadar Nuh Tufanı anlatılır ve bu tabletler M.Ö 3000 lü yıllarda yazılmıştır. Yine aynı şekilde Tevratta da Nuh tufanı anlatılır…

  LUT kavmi ile olan bilgiler Tevratta ve incilde Kurana göre daha detaylı anlatılmaktadır. Malum Tevrat Kurandan çok önce yazılmıştır.

  Yeğenlerim daha biri 5, diğeri 6 yaşında okuma yazma bilmezler ama size pamuk prenses ve 7 cücelerden tutun sindrellaya kadar bütün masalları anlatırlar. Onlarda Kuranda ki gibi tam tarih veremezler. Bilirsiniz ki tarih kitapları kronolojiktir ve tarih verirler. Kuranda tek bir tarih geçmez olaylar anlatılırken. Doğru dürüst isim bile vermez. Firavun der geçer mesela..

  İnternet olmasa elbette bunları söyleyemezdim. Nice insan kanı akıtıldı. Malum islam şiddet dinidir. Allah için adam öldürüp cennette hurilerle oynaşma hayali kuran bir sürü potansiyel katil var. Sivas katliamını hala unutmadık. Diri diri yaktınız insanları.. Hala zalim değilmiş diyorsunuz. İlk okul bile basıp 300 üzerinde Rusyada masumu öldürdüler ya.

  Birinin karşısına geçip sebepsiz yere kimse ananı demez.. Geri kalmış Müslümanlardan medeniyet beklenemez zaten.

  Türkiye Müslümanlığı seçmişmiş. Devletin dini olmaz bu bir. İkincisi 250 yıl kese kese Müslümanlaştırmış Araplar Türkleri.

  Sen Arabistan a git orada 8-9 yaş kızlarla evleniliyor hem. Mutlu pedofililer ülkesi

 38. mesut said

  mesut_atav_68@hotmail.com atatürk,türkiyeninin sorunları ve islam hakkında konuşmak isteyen bu na mail atsın

 39. islamgercekleri said

  Kuran’in Nisa Suresi 3. ayetinin yazdigina gore bugun de musluman bir erkek 4 kadinla evlenebilir ya da diledigi kadar cariye alabilir..

  “Eğer (kendileriyle evlendiğiniz takdir de) yetimlerin haklarına riayet edememekten korkarsanız beğendiğiniz (veya size helâl olan) kadınlardan ikişer, üçer, dörder alın. Haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın; yahut da sahip olduğunuz (cariyeler) ile yetinin. Bu, adaletten ayrılmamanız için en uygun olanıdır.”(Nisa/3)

  Bu ayet Kuran’da hala mevcut olduguna gore cariyelik devam etmektedir. Kölelik’in devam edip etmedigini de sayin tartismacilar bir inceleyebilirler mi?

 40. oklukirpi said

  Sayin site yöneticisi, Islam yobazlari ve din baronlariyla akilci dürüst müslümanlari ayni kefeye koyup hepsine birden “müslümanlar” diyerek bence bir hata ediyorsunuz. Ben de kendimce müslümanim, ama bu beni Atatürk’ü anlayip ona hayran olmaktan alikoymuyor. Atatürk olmasaydi bugün Orta Anadolu’nin seriatla yönetilen bir Afganistan’i olurduk, belki onu bile olamazdik. Ben de bir müslümanim ama demokrasi ve bilim için laikligin degerini anlayan bir insanim. Ne Hz Muhammed’e taparim, ne de Atatürk’e… ikisini de hatasiyla sevabiyla anlamaya çalisirim. Ama her ikisine de hayranim. Hatta aralarinda bazi ilginç benzerlikler var. ikisi de olaganüstü zeki, ikisi de prensipte kadin haklarina (kendi dönemlerine göre) önem vermis. Ama her ikisi de hissi olarak birer Orta Dogu erkegi. çapkin, çok eslilige meyilli ve asiri kiskanç. Ama aralarinda bir konuda önemli bir fark var: Atatürk sadece vatani kurtarmak için savasmis, ganimet elde etmek için savasmamis. Fakat bu ganimet meselesini de bugünün deger yargilariyla degil, dönemin sartlariyla anlamaya çalismak gerekiyor. Her ikisi de akilci düsünce ve bilime büyük önem vermis.

 41. oklukirpi said

  Demek is bu noktalara kadar vardi. Almanya’daki milli görüsçüler Atatürk’ün annesine “hayat kadini” diyorlarmis, dogru mu anliyorum? Halbuki Zübeyde Hanim oglunu bir din okuluna göndermek isteyen çok dindar bir kadindi. Burada esas anlasilmasi gereken, milli görüsçülerin Atatürk’e neden bu kadar düsman olduklari. Bunu anlamak kolay: Atatürk bir aydindi, dini dogmalara degil bilime önem verirdi. Din baronlari için daha büyük bir suç olamaz. üstelik bu da yetmezmis gibi Atatürk saltanati ve hilafeti kaldirdi, kendisine karsi çikan ve suikast düzenlemeye çalisan bazi haci-hoca tayfasini astirdi. Dincilerin Atatürk’e köklü nefreti buradan gelir. Fakat bunlar bilinen seyler. Bir yerde bütün ABD halki, ülkenin kurucularindan Thomas Jefferson’u saygiyla anar denmis. Tam dogru degil. ABD’nin köktendinci evangelistleri tipki bizim islamcilarin Atatürk’ten nefret ettigi gibi Jefferson’dan nefret ederler çünkü ABD anayasasinin felsefesi tamamen laiktir ve koca anayasanin orjinalinin tek bir yerinde tanri (god) kelimesi geçmez. Yobaz evangelistlerin büyük çabasiyla ABD anayasasina ancak 20. yüzyilda zar zor birkaç god kelimesi eklenebilmistir. Bugün ABD en dinci bati ülkesi konumundadir. Artik her baskan adayi oy alabilmek için ayni Türkiye’de oldugu gibi dindar sovu yapmak zorundadir. Bütün ABD’de türlü tarikatler cirit atar, her yil toplu intahar, toplu seks, 30 karili tarikat seyhi benzeri yeni tarikat rezaletleri ortaya çikar. ABD’de tarikat isi özel sektörün en karli girisimlerinden biri haline gelmistir. Ama yine de ABD’nin laik anayasasi ve devlet hukuku yerinde saglam durur. Daha birkaç yil önce Denver’de biyoloji derslerinden evrim teorisini afaroz etmek isteyen evangelistler açilan davada büyük bir hezimete ugradi. mahkemenin karari son derece netti: “bilim derslerinde bilim ögretilir, din derslerinde de din. Her dinin kendine göre bir yaratilis destani vardir. Herhangi bir dinin yaratilis destani bilimsel bir teori gibi ögretilemez”. Fakat evangelistler tabi ki pes etmeyeceklerdir, çünkü genel olarak nitelikli dolandiricilar sinifina sokulmasi gereken dincilerin “hedefe varmak için her yöntem mübahtir” tarzinda bir hayat anlayislari vardir. Buna Atatürk’ün annesine çamur atmak da dahil.

 42. islamgercekleri said

  Kuran diyor ki:

  ” Allah’ın kanununda asla bir değişme bulamazsın, Allah’ın kanununda kesinlikle bir sapma da bulamazsın.” Kuran – Fatır/43.

  Atatürk diyor ki:

  “Zaman süratle ilerliyor. Milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişmesini inkar etmek olur..”

  Atatürk’ün Kuran’ı tercüme ettirmesi hakkında:

  “Evet Karabekir, Arapoğlu’nun yavelerini Türk oğullarına öğretmek için Kuran’ı Türkçe’ye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler..” Atatürk – Kazım Karabekir-Paşaların Kavgası Syf,159

  Nitekim bu sayede Türk’ler Arapça bir kitabın içinde ne yazdığını öğrenmek fırsatını buldular. Allah’tan indiği sanılan ama aslında insan sözlerinin (Muhammed) derlendiği bir kitap olan Kuran’ın nasıl hazırlandığını merak edecek olursanız:

  http://muslumanlik.angelfire.com/muhammedkuran.html

  Atatürk’ün islamiyet dini hakkındaki görüşlerini öğrenmek için :

  http://islampencereleri.athost.net/

  1931 yılında Atatürk sağ iken Lise ikinci sınıf öğrencileri için bir tarih dersi kitanı yayınlatmıştı. Bu kitapta islam dini hakkında bilgiler yer almaktaydı.

  http://islampencereleri.athost.net/lisetarih_kapak.htm adresinde bu kitaptan önemli sayfalardan fotokopiler bulunmaktadır.,

  Bu kitabın 90ncı sayfasında yazıyor ki:,

  3- Muhammed’in koyduğu esasların toplu olduğu kitaba Kuran denir.
  (İslam inanışına göre Kuran, Muhammed’in koyduğu esaslar değil, Allah’ın koyduğu hükümlerdir. Muhammed ise, bu esasları vahiy yolu ile alan peygamberdir. )

  4- Bu esasları ihtiva eden cümlelere ayet, ayetlerden mürekkep parçalara da sure derler. İslam an’anesinde bu ayetlerin Muhammed’e Cebrail adında bir melek vasıtası ile Allah tarafından vahiy, yani ilham edildiği kabul olunur.
  (Buradaki ifade de görüldüğü gibi, ayetlerin Allah tarafından geldiği değil, Allah tarafından geldiğinin İslam an’anesi tarafından kabul edildiği belirtilmektedir. Böyle bir ifadeden, ancak Kuran, Allah’tan gelen bir vahiy olmasa da, İslam gürüşünün şekli budur anlamını çıkarmak mümkündür. Kuran’ın, Allah tarafından gelen bir vahiy olduğuna inanan bir Müslüman’ın, insanı düşünmeye zorlayarak, kafasında böylesine soru işaretleri bırakan bir anlatımda bulunması mümkünmüdür ?

  Bkz:

  http://islampencereleri.athost.net/lise90.htm

 43. antitezci said

  Antitezci ;

  BE HEY DÜRZÜ

  ne ararsin tanri ile aramda!…
  sen kimsin ki orucumu sorarsin?
  hakikaten gözün yoksa haramda
  basi açiga niye türban sorarsin?

  raki, sarap içiyorsam sana ne.
  yoksa sana bir zararim, içerim.
  ikimiz de gelsek kildan köprüye,
  ben dürüstsem sarhosken de geçerim

  esir iken mümkün müdür ibadet?
  yatip kalkip atatürk’e dua et.
  senin gibi dürzülerin yüzünden,
  dininden de soguyacak bu millet

  isgaldeki hali sakin unutma.
  atatürk’e dil uzatma sebepsiz.
  sen anandan yine çikardin amma
  baban kimdi bilemezdin serefsiz.

  Neyzen Tevfİk

  Saygılar.http://antitezci.wordpress.com/2009/04/28/korkak-ve-cesur/

 44. hasgiz said

  Atatürk Katildir iddiasına kaynak olarak, Ulu önderin Çanakkale savaşında söylediği Size taarruz etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum sözünden başlık altına sadece ölmeyi emrediyorum kısmını kullanıyorlar. Peki neden böyle bir karalama başlattılar. Dertleri nedir?
  ————————————————
  cok guzel bisey yazmissiniz, onu alinti edemeden gecemedim…

  bakin demek ki, insanlari kizdiran, inciten ve baskalarina yanlis bilgi aktarimina neden olmak amacli,”kasitli”olarak bi yerleri yarim yamalak kopyalayip, yapistiran, eksik bi sekilde aktarma gayreti icine girenler oldugunda, ne guzel tepki verip, dertlernin ne oldugunu sorma geregi duyyosunuz.

  halbuki bunu en cok yapanlardan biriside sizsiniz…!

  EFENDIMIZin de bi Hadis i Seriflerinde buyurduklari gibi; kendine yapilmasini istemiycegin biseyi , bi baskasina yapma…

  eger birilerinin, O buyuk Canakkale Harbinde Ataturk un Sanli askerlerine verdigi emrin bi tarafini cimbizla alarak, eksik bi sekilde insanlara aktarmalarina tepki gosterip, onlara kiziosaniz, lutfen sizde Kur an ve Hadislerden alintilar yaptiginizda daha duyarli olun…

 45. eternaljustice said

  BE HEY DÜRZÜ

  ne ararsin tanri ile aramda!…
  sen kimsin ki orucumu sorarsin?
  hakikaten gözün yoksa haramda
  basi açiga niye türban sorarsin?

  raki, sarap içiyorsam sana ne.
  yoksa sana bir zararim, içerim.
  ikimiz de gelsek kildan köprüye,
  ben dürüstsem sarhosken de geçerim

  esir iken mümkün müdür ibadet?
  yatip kalkip atatürk’e dua et.
  senin gibi dürzülerin yüzünden,
  dininden de soguyacak bu millet

  isgaldeki hali sakin unutma.
  atatürk’e dil uzatma sebepsiz.
  sen anandan yine çikardin amma
  baban kimdi bilemezdin serefsiz.

  Neyzen Tevfİk

  şerefsiz katliamcı şehvet delisi pezevenk talancı arabın saçmalıklarına,
  vatan haini velevki hamdolsuncunun dallamalıklarına
  salyalı fetoşun dötüne vurup çıkardığı vaazlarına
  birgün hesap sorar Kemal ATATüRK’ün cocukları

 46. melihisik said

  Atatürk ve Din (Unutturulan Gerçekler):
  http://ataturk-ve-din.blogspot.com/

 47. babanati said

  vay herşeyi karalayan din yada vatan yahu gunluk nedersiniz neler yaparsınız ne pok yersiniz yazında sanki bu şekil yaşayan siz ahmakların malmal her şeyi karalamakla ahmakca yaşmınızın yerine mal deyecem ama o hayvan alemine dah aşadasınız demedi demen bir gün yzüüznüe vurulacak keşke o hayvalardan olsakta kurtulsak diyeceiniz inata devam edersiniz

 48. melikers said

  Ben dinsizim diyen insanların aslında bir dini olduğunu anlamış bulunuyoruz.Evet kendi ritüelleri ve dogmaları olan yeni bir din bu.İlk etapta Selanikte Batı hayranı olan Seküler Yahudiler yani Sabetaycıların inandığı bir din.Cumhuriyetin kurulması ve Selanikten gelen göçlerle Türkiyenin tamamına baskı ve beyin yıkama yoluyla yayılmaya çalışılmıştır.Sözde eski dinlerin dogmalarından kurtarmıştır bu din Türkleri.Gerçekte ise İslamdan daha kuvvetli dogmaları olan yobazlığın en alasını icra eden inananlara sahip bir dindir bu.

  Koyu atatükçülüğünüz olmasa sizi ciddiye alırdım en azından ama maalesef üstteki yazı gibi bir yazıyı okuduktan size sadece gülüyorum.Komiksiniz ,gerçekten çok komik.

 49. […] </DIV>Haziran 21, 2007 5:25 pm […]

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: